Connect with us

Harold Matthews Cup

Harold Matthews Cup Round 5 team list

Harold Matthews Cup Round 5 draw (Photo - Steve Montgomery)
Harold Matthews Cup Round 5 draw (Photo - Steve Montgomery)

Harold Matthews Cup Round 5 team list

Author : OurFootyTeam

Harold Matthews Cup Round 5 team list

All times are listed in SYDNEY TIMES

Sydney Roosters BYE

Penrith Panthers v Illawarra Steelers Fri March 1 2024,
6:30pm at Windsor Sporting Complex, Windsor

Penrith Panthers

1. Jayden Carter 2. Tanner Crook 3. Hunter Bell 4. Marcellus Iakopo 5. Preston Talamaivao 6. Cameron Bamblett 7. Jhett Sydir 8. Roman Tuaimau 10. Charbel Kheirallah 11. Leo-Stipe Latu 12. Heinz Lemoto 13. Cooper Flood 14. Josiah Vahaakolo-Fifita 15. Steven Whalan 16. Talmage Brown 18. Cedric Peti Tafola 19. Siloama Tutavake 20. Jahziah Palmer-Vaivao 21. Coby Raven 23. Caleb Wright

Illawarra Steelers

1. Aidan Turner 2. Jack Koster 3. Zane Timmins 4. Phoenix Johns 5. Cooper Morrison 6. Beau Baldock 7. Tayler Humphries 8. Hayden Whatman 9. Caden Hooper 10. Leeroy Weatherall 11. Creighton Meafou 12. Likamani Richter 13. Mason Andrews 14. Noah Sepulveda 15. Noah Skippen 16. Mace Scofield 18. Cruz King 25. Kapene Karaitiana

Referee :
Sideline Refs :

Newcastle Knights v Manly-Warringah Sea Eagles Sat March 2 2024,
12:20pm at Kurri Kurri Sports Ground, Kurri Kurri

Newcastle Knights

1. Kyran Blair 2. William Manning 3. Austyn Ah Toon-Hotene 4. Toby Winter 5. Callum Elsley 6. Ryder Crosswell 7. Lachlan Hails 9. Diesel Hagan 10. Beau Hill 11. Fletcher O’Doherty 13. Ethan Jarmain 15. Charles Barnes 16. Jett Chock 17. Jace Cox 18. Caleb McRae

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Reilly Caswell 2. Cooper Elkins 3. Tahj Hamilton 4. Charlie Woolf 5. Dane Woollett 6. Jack Kalms 7. Beau Alexander 8. Noah Rylands 9. Cruz Death 10. William Leha 11. Phoenix Tauasa 12. Beau McKee 13. Cameron Makey 14. Phoenix Jones 15. Dylan Simmons 16. Freddie Benson Sparkes 17. Kaleb Serafin 18. Samuel Flakus 19. Taj Thompson 20. Logan Tolar

Referee :
Sideline Refs :

Cronulla-Sutherland Sharks v South Sydney Rabbitohs Sat March 2 2024,
12:30pm at PointsBet Stadium, Woolooware

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Oliver Lester 2. Jyarah Delaney 3. Isaac Dawson 4. Elijah Cooper 5. Jaylan Herron 6. Callum Grantham 7. Johnathan Mansour 8. Jamie Curran 9. Liam Challenor 10. Natane Haunga 11. Kaden Garner 12. Blake Watman 13. Thomas Dellow 14. Luca Pirrello 15. Ezekiel Ivey 16. Kade Payne 17. Cruz Parkin 18. Vakapuna Mataele

South Sydney Rabbitohs

1. Darcy Feltham 2. Dayne Jennings 3. Lisiate Mackay-Filihia 4. Thomas O’Callaghan 5. Joshua Ballard 6. Kingston-Cruz Lake 7. Tamoko Berryman 8. Tanner Mahon 9. Cody Hill 10. Jacob Khalil 11. Taj Aufai-Farani 12. Lochlin Moses 13. Cynseah Tautalafua 14. James Davies 15. Abrahem Dahdah 16. Christian Pasikala 17. Dylan Alaalatoa 18. Amari-Jay Tangi

Referee :
Sideline Refs :

Melbourne Storm v St George Dragons Sat March 2 2024,
1:00pm at Seabrook Reserve, Broadmeadows

Melbourne Storm

1. Matthew Kereti 2. Sefita Tauali’i 3. Memphis Wallace 4. Zephaniah Faumuina 5. Efaraima Sialaoa 6. Archie Stokie 7. Waka Hammond 8. Phoenix Woods 9. Lockyer-Azile Foliola 10. Alipate Vaka 11. Elijah Po Ching 12. Kyu Fiaui 13. Micah Warena 14. Mikaere Barnes 15. Ryder Sparrow 16. Malachai Taupau 17. Indianason Fiaui 18. Anaias Teao 19. Aston Fraser

St George Dragons

1. Jasais Ah Kee 2. Tana Iese 3. Jayden Rawson 4. Lucas Golovodovski 5. Simon Zanzoul 6. Taj Jelacic 7. Riley Brannock 8. Alex Futialo 9. Johannan Ah Kee 10. Jerome Gargoles 11. Isaac Mikhail 12. Isaac Thompson 13. Cooper Merton 14. Rauna Te Pou Ryder-kingi 15. Willie Hehea 16. Vito Afu 17. Nevaeh Morgan-Pritchard 18. Matthew Hayek

Referee :
Sideline Refs :

North Sydney Bears v Central Coast Roosters Sat March 2 2024,
1:00pm at Hills Grammar, Kenthurst

North Sydney Bears

1. Ben Stringer 2. Benjamin Askew 3. Jayden Dabit 4. Aiden Crowley 5. Matt Simpson 6. Lachlan Gardiner 7. Cooper Carr 8. Ryan Bath 9. Jackson Ellia 10. Mouhamad Ayache 11. Mason Demanuele 12. Aden Baker 13. Blake Van Drie 14. Noah Tamayo 15. Ra’ees Hammond 16. David-Lavondre Bloomfield 17. Fizz Latapu 18. Raymond Maikhael 19. Paulo William 20. Benjamin Davenport 21. Ryan Goncalves 22. Buster Hindmarsh 23. Asa Visesio

Central Coast Roosters

1. Jai Callaghan 2. Tayte Bayley 3. Kaidyn Peckham 4. Sangstar Figota 5. Tyriq Campbell 6. Isaac Fotu-moala 7. Carter Mareko 8. Charleston Te Rore 10. Jaxson Watene 11. Kaleb Burke 12. Darcy Smith 13. Riley Ilham 14. Brok Elliott 18. Kye Donohoe 19. Payton Gifford 20. Caleb Fesolai 24. Zac Stokes 25. Lachlan Gatt

Referee :
Sideline Refs :

Parramatta Eels v Canterbury-Bankstown Bulldogs Sat March 2 2024,
1:00pm at Eric Tweedale Stadium, Merrylands

Parramatta Eels

1. Cyrus Bloomfield 2. Jarell Tutuila 3. Andes Johansson 4. Nathan Howlett 5. Lorima Rokosuka 6. Talen Risati 7. Lincoln Fletcher 8. Ryda Talagi 9. Ezra Leota 10. Leviticus Funa-Iuta 11. Samuel Polley 12. Michael Nauer 13. Maison Ong 14. Wesley Pakoti 15. Billy Fanene 16. Kasinga Noa 17. Ocean Vaivela 18. Natututasina Leota

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Tawa-Dean Simpkins 2. Paul Johnson 3. Chinedu Udeh 4. Braith Sloane 5. Jope Rauqe 6. Elijah Tu’ifua 7. Matthew Barakat 8. Itula Seve 9. Mason Phillips 10. Olesa Tai 11. Fine Fale 12. Solomone Tupou 13. Azariah Toki-Mautairi 14. Tristan Burns 15. Viliami Mahe 16. Albert Balchin 17. Malaki Ah-Loo 19. Hassan Rabaa 20. Maxwell Afualo

Referee :
Sideline Refs :

Western Suburbs Magpies v Canberra Raiders Sat March 2 2024,
1:00pm at Kirkham Oval, Elderslie

Western Suburbs Magpies

1. Ali Hicham Karnib 2. Tyson Walker 3. Glassie Glassie 4. Heamasi Makasini 5. Tyler Volcov 6. Onitoni Large 7. Alex Isdale 8. Maddax Fui 9. Ashton Large 10. Christian Taupau-Moors 11. Tomasi Tavui 12. Pheonix Godinet 13. Lorima Cosgrave 14. Brooklyn Milford 15. Siotame Havea Jr 16. Leviticus Tovia 17. Mase Hillcoat 18. Teancam Epati 19. Peter French

Canberra Raiders

1. Cooper Johnston 2. Viliami Siale 3. Trent Nagel 4. Hardy Glover 5. Kruger Roache 6. Jamie Cowling 7. Troy Codey 8. Zildjian Tafili 9. Jack Leighton 10. Thomas Handsaker 11. Geordan Amaiu 12. Lochie Ellard 13. Jack Milne 14. Max Hartwig 15. Samuel Green 16. Byron Cahill 17. Arthur Smith

Referee :
Sideline Refs :

NZ Warriors v Balmain Tigers Sun March 3 2024,
8:00am at Navigation Homes Stadium, Pukekohe / Aotearoa ** New Zealand time**

NZ Warriors

Team list not yet announced.

Balmain Tigers

Team list not yet announced.

Referee :
Sideline Refs :

Related Links

sharks.com.au

nswrl.com.au

 

Storm Junior Rep Report Round 4

Eels Harold Matts continue perfect start

Steelers on top in SG Ball Cup

NSW Koori Under 17s claim Shield

Gallant Sea Eagles fight hard

2024 Tarsha Gale Cup season preview

Sharks 2024 Junior Rep squads

Good signs for junior Sharks

2024 Tarsha Gale Cup season preview

Bulldogs Junior Representative 2024 Squads

Storm completes its male pathways

 

Young Sharks impress in Wests trials

Young Sharks to trial against Souths

 

Trials Photo’s

Harold Matthews Cup Souths v Sharks

Tarsha Gale Cup – SOUTHS v SHARKS

Lisa Fiaola Cup Trials Sharks vs Weststigers

Tarsha Gale Cup Trials Sharks vs Weststigers

Junior Sharks enjoy solid trials against Souths

NSWRL announces Koori Under 17s squad

 

PHOTO GALLERY    NSW u17s vs WARRINGTON ACADEMY

Bulldogs win Jersey Flegg Cup

NSW Rugby League Registrations open 1 December

 

More posts from this section

Recent Posts

More in Harold Matthews Cup