Connect with us

Harold Matthews Cup

Harold Matthews Cup Rnd 4 Team list

Harold Matthews Cup Rnd 4 Team list (Photo : Steve Montgomery)
Harold Matthews Cup Rnd 4 Team list (Photo : Steve Montgomery)

Harold Matthews Cup Rnd 4 Team list

Author : OurFootyTeam

Harold Matthews Cup Rnd 4 Team list

This weekend we are catching up on washed out games from round 4, here are the Rnd 4 Harold Matthews Cup team Lists

All times are listed in SYDNEY times unless otherwise noted.

Central Coast Roosters v Cronulla-Sutherland Sharks  
Saturday, March 12 Morry Breen Oval, Wyong Kick-off @ 10:00 AM

Central Coast Roosters

1. Riley Burke, 2. Jackson Pennell, 3. Tyreece Arama, 4. Tyrone Dorrell, 5. Aymn Hamilton, 6. Matthew Humphries, 7. Jake Elliott, 8. Atticus Fotofili, 9. Malachi Smith, 10. Brodie Moore, 11. Will Hartley, 12. Dylan Coyte, 13. James Miller, 14. Zac Gillett, 15. Layton Hillman-Hohua, 16. Noah Hill, 17. Travis Northey, 19. Zack Visconti, 20. Ngarotata Enoka

Cronulla Sharks

1 Chevy Stewart (c), 2. Nicholas Pantelis, 3 Albert Litisoni, 4. Jayze Tuigamala, 5. Will Stewart, 6. Ashton Simmonds, 7. Bryce Sait, 8. Lachlan Araullo, 9. Blake Woodger, 10. Jai Davies, 11. Joshua Sidoti, 12. Jasper Catton, 13. Alex Challenor, 14. Lochi McMartin-Catlett, 15. Lama Afu, 16. Chris Christodoulou, 17. Max McCarthy, 18. Kurt Montgomery, 19. Villiami Hikila, 20. Charnze Enoka

Referees Joel Pitscheider
Sideline Ref’s : Jake Walsh, Brett Eyb

Sydney Roosters v Western Suburbs Magpies
Sat March 12 2022, 10:00am @ Henson Park

Sydney Roosters

1. Cooper Toy 2. Baxter Warner 3. Zac Sarfati 4. Lachlan Dooner 5. Kade Maguire 6. Caleb Sinclair-Harris 7. Toby Rodwell 8. Alexanda Leapai 9. Jaxson Allen 10. Delasalle Vaa 11. Ethan Roberts 12. Zach Fittler 13. Blake Steep 14. Jules Walker 15. Brynn Siltala 16. Lachlan Doheny 17. Jacob Veiru

Western Suburbs Magpies

1. Luke Laulilii 2. Nathaniel Gallagher 3. William Craig 4. Daniel Waqa 5. Tajh Colquhoun 6. Heath Mason 7. Luke Keppie 8. Jordan Miller 9. Tallyn Da Silva 10. James Folaumoetui 11. Jeremiah Leatigaga 12. Lachlan Galvin 13. Kit Laulilii 14. Heith Pritchard 15. Ewan Xeureb 16. Kohan Adler 17. Denzel Schaafhausen-Mino 18. Harry Delaney 19. Thomas Pati 20. Bowen Roper 21. Lawdez Taurerewa-Yucel 22. Sosefo Finau

Referee : Mitchell Robinson
Sideline Ref’s : William Flint, Logan Nielsen

South Sydney Rabbitohs v North Sydney Bears
Sat March 12 2022, 10:00am @ Ironmark High Performance Centre (Redfern Oval)

South Sydney Rabbitohs

1. Braethan Bilich 2. Yasin Kuscu 3. Daniel Wright 4. Lancelot Tovio 5. Max Laing 6. Zane Rugless 7. Joseph Teaupa 8. Setefano Sele 9. Bailey Smith 10. Lennox Risati 11. Mateus Heslin 12. Ryan Casey 14. Mitchell Owen 15. Jerome Joseph-Riogi 16. Cyril Mundine 17. Jack Tucker 18. Leon Bunton 19. Tane Wilson

North Sydney Bears

1. Riley Barglik 2. Apiianga Manu 3. Mitchell Heather 4. Cooper Magann 5. Hayden Stevens 6. Cameron Robertson 7. Joseph Dillon 8. Nash Hillier 9. Malakye Enasio 10. Thomas Epere 11. Brooklyn Malietoa 12. Alex Fonoti 13. Blake Graham 14. Marshall Le Maitre 15. Nicholas Ashdown 16. Hoseah Neli 17. Chad Daniels 19. Peter Tafaese 20. Kye Stewart 21. Jack O’Connor 22. Kobi Walsh

Referee : Tobi Holder
Sideline Ref’s : Kye Stoneham, Kieren Casey

Illawarra Steelers v Penrith Panthers
Sat March 12 2022, 11:00am @ Community Oval

Illawarra Steelers

1. Clay Baldock 2. Tom Kirk 3. James Walsh 4. Hayden Buchanan 5. Samson McAllister-Wood 6. Jackson Rieck 7. Kade Reed 8. Viliami Amone 9. Seth Pearman 10. Ramses Munro 11. Daniel Meafou 12. Isaac Laughton 14. Isaiah Hegedus 15. Kaide Pratt 16. Jai Duncan 17. Beau Devlin 18. Letham Manago 19. Darnell Te Ahuru 20. Toby Rumble 21. Tristan Dawson 22. Daniel Brady 23. Caleb Hall

Penrith Panthers

1. Jaxen Edgar 2. John-Paul Donevski 3. Casey McLean 4. Wilson De Courcey 5. Joseph Partch 6. Jett Cleary 7. Riley Pollard 8. Judah Galuvao 9. Jenson Tuaoi 10. Connor Autagavaia 11. Grayson Tukaki 12. Braith Boyd 13. Connor Vardanega 14. Billy Thompson 15. Malakai Folau 16. Tana Papu 17. Hokafonu Lemoto 18. Jack Ewer 19. Hunt Leavai 20. Kaydden Hoad 22. Riley Allen

Referee : William Damato
Sideline Ref’s : Mitchell Lothian, Luke Mulligan

Related Links

nswrl.com.au

Harold Matthews Cup Rnd 4 Team Lists

Tarsha Gale Cup Rnd 4 Team Lists

SG Ball Cup Rnd 4 Team Lists

Harold Matthews Cup Rnd 4 Draw/ Results & Ladder

Tarsha Gale Cup Rnd 4 Draw/ Results & Ladder

SG Ball Cup Rnd 4 Draw/ Results & Ladder

More NSWRL Junior Rep’s News

More posts from this section

Recent Posts

More in Harold Matthews Cup