Connect with us

Jersey Flegg Cup (u21's)

Jersey Flegg Round 8 team lists

NSWRL Jersey Flegg Cup Round 8 team lists (Photo : Bryden Sharp / NSWRL)
NSWRL Jersey Flegg Cup Round 8 team lists (Photo : Bryden Sharp / NSWRL)

Jersey Flegg Round 8 team lists

Author : OurFootyTeam

Jersey Flegg Round 8 team lists

Cronulla Sharks Jersey Flegg Cup team (Photo : Steve Montgomery)

Cronulla Sharks Jersey Flegg Cup team (Photo : Steve Montgomery)

All times are listed in SYDNEY times 

Canberra Raiders BYE

Parramatta Eels BYE

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Cronulla-Sutherland Sharks
Fri April 21 2023, 7:00 PM @ Belmore Sports Ground, Belmore / Bidjigal

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Cameron Lawrence 2. Jonathan Sua 3. Danny Gabrael 4. Michael Gabrael 5. Jordi Mazzone 6. Sione Moala 7. Joseph O’Neil 8. Zac Montgomery 9. Reuben Moyle 11. Lachlan Vale 12. Lipoi Hopoi 13. Luke Smith 14. Samuel Inoke 15. Fahmy Toilalo 16. Alekolasimi Jones

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Chaz Jarvis 2. Cain Barnes 3. Noah Lester 4. Benjamin Lavender 5. Kristian Dixon 6. Max Riolo 7. Manaia Waitere 8. Lachlan Crouch 9. Samuel Healey 10. Max Bradbury 11. Joshua Finau 12. Henry O’Kane 13. Ethan Cocco 14. Kobie Wilson 15. Salesi Ataata 16. Toataua Porima 17. JT Manuafetoa 18. Jayden Foye 19. Siteni Taukamo

Referee :
Sideline Ref’s : 

South Sydney Rabbitohs v Penrith Panthers
Sat April 22 2023, 1:00 PM @ Redfern Oval, Redfern / Gadigal

South Sydney Rabbitohs

1. Tyrone Munro 2. Carson Kaho 3. Terrell Kalo Kalo 4. Josiah Karapani 5. Haizyn Mellars 6. Keahlan Bray 7. Joseph Nohra 8. Louis Grossemy 9. Romano Cook 10. William Abou-Arrage 11. Cruise Tweedie 12. Thomas Fletcher 13. James Kokkinos 14. Drey Mercy 15. Charles Vaka 16. Liam Le Blanc 17. Archie Donnelly 18. Samuel Jinks 19. Emmanuel Di Bartolo 20. Jude Saldanha 21. Etuate Laui 22. Joseph Yeo

Penrith Panthers

1. Samuel Lane 2. Luke Philp 3. Angelis Hotere-Papalii 4. Cody Lawson 5. Addison Williams 6. Kristian-Li Mai 7. Ryley Smith 8. John Sagaga 9. Connor Mason 10. Sunita Lotoaniu 11. Harrison Hassett 12. Riley Wake 13. Billy Scott 14. Lleyton Finau 15. Peter Taateo 16. Ilai Tuia 17. Fletcher Haycock

Referee :
Sideline Ref’s :

Melbourne Storm v Newcastle Knights
Sat April 22 2023, 2:00 PM @ Comely Banks Recreation Reserve, Officer / Woiworrung

Melbourne Storm

1. Joshua Berryman 2. Matthew Hill 3. Coby Williamson 4. Ammaron Gudgeon 5. Maanaima Amosa 6. Stanley Huen 7. Keagan Russell-Smith 8. Jordan Wilson 9. Gabriel Satrick 10. Poasi Manu 11. Mitchell Jennings 12. Angus Hinchey 13. Sheldon Diaz 14. Suliasi Prescott 15. Jerry Musu 16. Che Te Rangi 17. K-Ci Newton-Whare 18. De’ontae Perese

Newcastle Knights

1. Logan Jones 2. Jahoiyakira Afoa 3. Simon Tito 4. Freeman Forsythe 5. Luke Pietzner 6. Mitch Henderson 7. Harry Reid 8. Jack Cullen 9. Noah Nailagoliva 10. Seb Su’a 11. Brock Greacen 12. Edward Hampson 13. Thomas Cant 14. Takarei Kuru 15. Braye Guyan 16. Aiden Shepherd 17. Declan Pettet 18. Travis Petersen

Referee :
Sideline Ref’s : 

Wests Tigers v Manly-Warringah Sea Eagles
Sun April 23 2023, 11:50 AM @ Campbelltown Sports Stadium, Leumeah / Dharawal

Wests Tigers

1. Compton Fuatimau 2. Harrison Henson 3. Josh Feledy 4. Sione Vaihu 5. Jay Kirk 6. Zane Camroux 7. Mitchell Chester 8. John Tuipulotu 9. Cayne Nicholas 10. Jackson Owen 11. Tanous Sukkar 12. Finnley Neilsen 13. Apisalome Saukuru 15. Herman Tofaeono 17. Tristyn Ball 18. Cody Kelso 19. Trey Peni 20. Lachlan Woodger

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Blake Metcalfe 2. Una Uasi 3. Charlie Thompson 4. Koby Douglas 5. Tutonu Junior Wright 6. Tylor Bunting 7. Harradyn Wilson 8. Cruz Smith 9. Daniel O’Donnell 10. Zane Dunford 11. Kylan Mafoa 12. Iverson Mapu-Satiu 13. Caleb Navale 14. James Malauulu 15. Kobe Fulton 16. Connor Cromarty 17. Tom Jarrett 18. Dion Yazdani

Referee :
Sideline Ref’s :

Sydney Roosters v St George Illawarra Dragons
Sun April 23 2023, 1:30 PM @ Wentworth Park, Glebe / Gadigal

Sydney Roosters

1. Owen Flaherty 2. Jordan Swann 3. Kyron Fekitoa 4. Vaiala Tamati 5. Isaac Guba 6. Tyler Colley 7. Hugo Savala 8. Corey Ross 9. Christian Abal 10. Nicholas Fenton 11. Phoenix Steinwede 12. Max McCathie 13. Caleb Tohi 14. Braith Alexander 15. Sione Vaenuku 16. Angus Fahey 17. Taylor Mauala

St George Illawarra Dragons

1. Cooper Roberts 2. Te Umuariki Heremia-Tukere 3. Harry Rudd 4. Ben Johnson 5. Brock Sepulveda 6. Riley Pascoe 7. Ashton Ward 8. Thomas Phillips 9. Ryan Hodgson 10. Jacob Webster 11. Dylan Egan 12. Nicholas Tsougranis 13. Declan Purcell 14. Trey Barlow 15. Phoenix Vetenibua-Finnerty 16. Travis Barrett-Hancock 17. Bryce Magnone

Referee :
Sideline Ref’s : 

Related Links

nswrl.com.au

Harold Matthews finals six players to watch

SG Ball finals six players to watch

2023 Harold Matthew Cup Elimination Finals Team Lists

 

2023 Tarsha Gale Cup Elimination Finals Team Lists

2023 SG Ball Cup Elimination Finals Team Lists

Action Photo Galleries

Semi Final Laurie Daley Cup Action Photo’s

More NSWRL Junior Rep’s news 

More Women’s Rugby League news 

Harold Matthews Cup Draw / Results

SG Ball Cup Draw / Results

Tarsha Gale Cup Draw / Results

HNWP Draw / Results

Andrew Johns Cup Draw / Results

Laurie Daley Cup Draw / Results

(QRL) Mal Meninga Cup Draw / Results

(QRL) Cyril Connell Challenge Draw / Results

More posts from this section

Recent Posts

More in Jersey Flegg Cup (u21's)