Connect with us

Jersey Flegg Cup (u21's)

Jersey Flegg Cup Rnd 8 team lists

Jersey Flegg Cup Rnd 8 team lists (Photo : Steve Montgomery)
Jersey Flegg Cup Rnd 8 team lists (Photo : Steve Montgomery)

Jersey Flegg Cup Rnd 8 team lists

Author : OurFootyteam

Jersey Flegg Cup Rnd 8 team lists

All times are listed in SYDNEY unless otherwise noted. 

CrashClaim - Making friends by accident

Penrith Panthers v Cronulla-Sutherland Sharks 
Sat April 30 2022, 1:00 PM @ St Marys Leagues Stadium, St Marys

Penrith Panthers

1. Isaiah Iongi 2. Daeon Amituanai 3. William Fakatoumafi 4. Kristian-Li Mai 5. Cody Lawson 6. Jack Cole 7. Niwhai Puru 8. Hanna El-nachar 9. Connor Mason 10. Bradley Fearnley 11. Zac Lipowicz 12. Jack Garrod 13. Hohepa Puru 14. Braith Alexander 15. Daniel Sykes 16. Ilai Tuia 17. Elone Taufa 19. Addison Williams 20. Tyreece Tonga 21. Bailey Nouredine

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Kane Ball 2. Trentham Petersen 3. Jordan Samrani 4. Noah Lester 5. Samuel Stonestreet 6. Manaia Waitere 7. Ryan Rivett 8. Jack Martin 9. Samuel Healey 10. Rhys Dakin 11. Thomas Rodwell 12. Toby Boothroyd 13. Blake Hosking 14. Alec Brennan 15. Toataua Porima 16. Douglas Levi 17. Tully Wilton 18. Ryan Dodson 19. Cody Fuz 21. Thomas De Meio 22. Marco Talagi

Referee :
Sideline Ref’s :

South Sydney Rabbitohs v Manly-Warringah Sea Eagles
Sat April 30 2022, 1:15 PM @ Ironmark High Performance Centre, Redfern (Redfern Oval)

South Sydney Rabbitohs

1. Chaise Robinson 2. Tyrone Munro 3. Terrell Kalo Kalo 4. Leon Te Hau 5. Carson Kaho 6. Dion Teaupa 7. Joseph Nohra 8. Thomas Giles 9. Romano Cook 10. Isaiah Vailalo 11. Byron Parnell 12. Louis Grossemy 13. Tallis Duncan 14. Joshua Rizk 15. Cruise Tweedie 16. Trent Griffiths 17. Jacob Karam 18. Lathan Hutchinson-Walters 19. Marco Moretti 20. Keahlan Bray

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Luke Tucker 2. Sunia Siasau 3. Jason Smyth 4. Fletcher Myers 5. Ashton Kolinisau 6. Flynn Angles-Corke 7. Jamie Humphreys 8. Viliami Fifita 9. Gordon Chan Kum Tong 10. James Uesele 11. Iverson Mapu-Satiu 12. Siua Fotu 13. Zac Fulton 14. Oliver Clements 16. Sosaia Moala 17. Feao Tongia 19. Seturi Iakopo 22. Toroa Rapana

Referee :
Sideline Ref’s :

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Sydney Roosters
Sat April 30 2022, 3:15 PM @ Accor Stadium, Sydney Olympic Park

Canterbury-Bankstown Bulldogs

Team list not yet announced.

Sydney Roosters

Team list not yet announced.

Referee :
Sideline Ref’s :

St George Illawarra Dragons v Wests Tigers
Sun May 1 2022, 11:00 AM @ Ziems Park, Corrimal

St George Illawarra Dragons

1. Callum Gromek 2. Cooper Roberts 3. Hayden Budd 4. Ben Johnson 5. John Vunga 6. Zach Herring 7. Braxton Wallace 8. Aaron Johnson 9. Sam Hooper 10. Dallas Collins 11. Harley Sanchez 12. Duke Grant 13. Declan Purcell 14. Mackenzie Roche 15. Phoenix Vetenibua-Finnerty 16. Bryce Magnone 17. Callum Perryman 18. Harry Rudd 19. Thomas Phillips

Wests Tigers

Team list not yet announced.

Referee :
Sideline Ref’s :

Newcastle Knights v Victoria Thunderbolts
Sun May 1 2022, 12:30 PM @ St John Oval. Charlestown

Newcastle Knights

Team list not yet announced.

Victoria Thunderbolts

Team list not yet announced.

Referee :
Sideline Ref’s :

Parramatta Eels v Canberra Raiders
Sun May 1 2022, 1:15 PM @ Kellyville Park, Kellyville

Parramatta Eels

Team list not yet announced.

Canberra Raiders

Team list not yet announced.

Referee :
Sideline Ref’s :

Related Links

Jeresy Flegg Cup Round 8 Draw

More NSWRL Junior Rep’s news

Related Links

Harold Matthews Cup 2022 Grand Final Draw 

Tarsha Gale Cup 2022 Grand Final Draw

SG Ball Cup 2022 Grand Final Draw

Semi Final Action Photo’s

Harold Matthews Cup

Sydney Roosters v Cronulla Sharks

SG Ball Cup

Sydney Roosters v Canterbury Bulldogs

Tarsha Gale Cup

Sydney Roosters Indigenous Academy v Weststigers

Harvery Norman Women’s Premiership – Round 1

News Corp will stream a game of the round from the NSWRL junior representative competitions.

You can go back into our archive to watch every game we have streamed so far this season. Click the links below to see what you missed.

ROUND 1

Tarsha Gale Cup: Raiders v Steelers

Harold Matts: Raiders v Sea Eagles 

SG Ball: Raiders v Sea Eagles 

ROUND 2

Tarsha Gale Cup: Bulldogs v Eels

Harold Matts: Bulldogs v Eels 

SG Ball Cup: Bulldogs v Eels 

ROUND 3 

Tarsha Gale Cup: Rabbitohs v Knights 

Harold Matts: Rabbitohs v Knights 

SG Ball Cup: Rabbitohs v Knights 

ROUND 4

Tarsha Gale Cup: Tigers v Roosters 

Harold Matts: Tigers v Knights 

SG Ball Cup: Tigers v Knights 

ROUND 5 

Tarsha Gale Cup: Rabbitohs v Raiders  

Harold Matts: Rabbitohs v Bears

SG Ball Cup: Rabbitohs v Bears 

ROUND 6 

Tarsha Gale Cup: Dragons v Steelers 

Harold Matts: Dragons v Steelers

SG Ball Cup: Dragons v Steelers 

ROUND 7 

Harold Matts – Cronulla Sharks v Canberra Raiders

SG Ball – Cronulla Sharks v Canberra Raiders 

ROUND 8 

Tarsha Gale Cup – Panthers v Bulldogs 

Harold Matts – Panthers v Bulldogs

SG Ball Cup – Panthers v Bulldogs 

ROUND 9 

Tarsha Gale Cup – Sydney Roosters v St George Dragons

Harold Matts – Sydney Roosters v St George Dragons

SG Ball Cup – Sydney Roosters v St George Dragons

ELIMINATION FINALS 

Tarsha Gale Cup – Wests Tigers v Illawarra Steelers 

Harold Matts – Canberra Raiders v Penrith Panthers 

SG Ball Cup – Penrith Panthers v Illawarra Steelers 

More posts from this section

Recent Posts

More in Jersey Flegg Cup (u21's)