Connect with us

Jersey Flegg Cup (u21's)

Vic Thunderbolts Team Lists

Victoria Thunderbolts Junior Representative Team Lists (Photo : Steve Montgomery)
Victoria Thunderbolts Junior Representative Team Lists (Photo : Steve Montgomery)

Vic Thunderbolts Team Lists

Author : VIC Rugby League

Vic Thunderbolts Team Lists

Victoria Thunderbolts Junior Representative Team Lists

The Jersey Flegg U/21’s are hosting the Parramatta Eels at Gosch’s Paddock on Saturday at 3pm.

While the SG Ball squad will take on the Manly Sea Eagles at Aubrey Keech Reserve in Sydney.

Jersey Flegg U/21’s

1. Sualuavi Faologo
2. Ron Tooala
3. Lodoviko Cokanauto
4. Ammaron Gudgeon
5. Tiraa Ua
6. Sione Nau
7. Jonah Pezet
8. Adidis Karora
9. Cole Geyer
10. Sheldon Diaz
11. Jayden Weir
12. Ramond Po Ching (c)
13. Braith Lawrence – Foye

Interchange

14. Pacey Mcgregor
15. Sheldon Diaz
16. Anthony Bucca
17. Desmond Raukete

Concussion Sub

18. Aidan Connell

Coach – Adam Woolnough

SG BALL U/19’s

1. Anisi Salani
2. Vincent Fifita
3. Siulagi Pio
4. Tapena Tamatoa
5. Leviticus Amiatu
6. Joshua Russell
7. Joshua Berryman
8. Jerry Musu
9. Suliasi Prescott
10. Zayvian Langkilde – Fale
11. Emmanuel Vili
12. Emmanuel Tuariki
13. Josiah Ekkehard Neli

INTERCHANGE

14. Bishop Walker
15. Harry Sio
16. Edwards Stowers
17. Rhys Falconer

Concussion Sub

18. River Richards

Coach – Jason Warr

Storm Premiership action kicks off this weekend

The first round of the 2022 Storm Premiership is not far away, with plenty of rugby league action happening right around Melbourne this weekend.

Colchester Reserve

Field 1

Altona Roosters Third Grade Men vs Waverley Panthers Third Grade Men 12:00 PM

Altona Roosters First Grade Men vs Waverley Panthers First Grade Men 1:25 PM

Eastern Raptors Second Grade Men vs Melton Broncos Second Grade Men 3:05 PM

Arthur Beachley Reserve

Field 1

Truganina Rabbitohs First Grade Women vs Werribee Bears First Grade Women

11:00 AM

Truganina Rabbitohs First Grade Men vs Werribee Bears First Grade Men 12:40 PM

Casey Warriors First Grade Men vs Northern Thunder First Grade Men 2:20 PM

Sunshine Cowboys Second Grade Men vs Pakenham Eels Second Grade Men

4:00 PM

BYE

Altona First Grade Women

Casey Warriors Third Grade Men

Goodluck to all teams involved!

Related Links

Vic Rugby League

More posts from this section

USA and Scotland win ranking matches at u19s Euros (Photo : European Rugby League)

International Junior Rugby League

USA and Scotland win ranking matches at u19s Euros

Euro u19s team of the tournament announced (Photo : European Rugby League)

International Junior Rugby League

Euro u19s team of the tournament announced

England retain Euro u19s championship in a thriller (photo : European Rugby League)

International Junior Rugby League

England retain Euro u19s championship in a thriller

England to face France in European u19s Championship Final (Photo : European Rugby League)

International Junior Rugby League

England to face France in European u19s Final

Nikora Williams playing for Sydney Red at the recent NSWCHS State trials is looking for another Green n Gold jersey (Photo - Steve Montgomery)

Australian Schoolboys

ASSRL Nationals day 1 wrap

Castleford Academy RFL Champion Schools Year 10 Girls (Photo : England Rugby League)

International Junior Rugby League

Inspiresport RFL Champion Schools

Paul Anderson, the RFL’s Head of England Pathways, has named his England Academy team to face France (Photo - England Rugby League)

International Junior Rugby League

England Academy team announcement

Recent Posts

More in Jersey Flegg Cup (u21's)