Connect with us

Harold Matthews Cup

Harold Matthews Round 4 team lists

NSWRL Harold Matthews Round 4 team lists (Photo - Steve Montgomery)
NSWRL Harold Matthews Round 4 team lists (Photo - Steve Montgomery)

Harold Matthews Round 4 team lists

Author : OurFootyTeam

Harold Matthews Round 4 team lists

All times are listed in SYDNEY TIMES

Canberra Raiders BYE
Canterbury-Bankstown Bulldogs BYE
St George Dragons BYE

Newcastle Knights v Central Coast Roosters
Sat February 24 2024, 11:30am at St John Oval, Charlestown

Newcastle Knights

1. Kyran Blair 2. William Manning 3. Fletcher Sommerville 4. Toby Winter 5. Callum Elsley 6. Ryder Crosswell 7. Jack Thompson 8. Charles Barnes 9. Diesel Hagan 10. Beau Hill 11. Austyn Ah Toon-Hotene 12. Caleb McRae 13. Fletcher O’Doherty 14. Matthew Mcewen 15. Ethan Jarmain 16. Jett Chock 17. Jace Cox 18. Curtis Mulherin 19. Lachlan Hails 20. Nate Simpson

Central Coast Roosters

1. Jai Callaghan 2. Tayte Bayley 3. Sangstar Figota 4. Tyriq Campbell 5. Tali Kolofale 6. Payton Gifford 7. Carter Mareko 8. Nashawn Papalii 9. Isaac Fotu-moala 10. Jaxson Watene 11. Caleb Fesolai 12. Kaleb Burke 13. Darcy Smith 14. Brok Elliott 15. Lincoln Turnbull 16. Zac Stokes 17. Alexander Stephenson 18. Lachlan Gatt 19. Ryan Tukapua

Referee : Brodie Rushby
Sideline Ref’s : Wilson Hooper, Brody Barrie

Sydney Roosters v Penrith Panthers
Sat February 24 2024, 12:30pm at Henson Park, Marrickville

Sydney Roosters

1. Rex Bassingthwaighte 2. Bailey Roberts-Lintmeijer 3. Lui Lee 4. William Pappas 5. Ej Mahu-Delamere 6. Jeziah Papa 7. Lachlan Metcalfe 8. Phillip Lavakeiaho 10. Paula Teisina 11. James Finegan 12. Thomas McKenna 14. Zane Cordi 15. Eddy Cayless 16. Charlie Elaro 17. Christian Faafoi 18. Jackson Yeates

Penrith Panthers

1. Jayden Carter 2. Tanner Crook 3. Hunter Bell 4. Marcellus Iakopo 5. Preston Talamaivao 6. Cameron Bamblett 7. Jhett Sydir 8. Charbel Kheirallah 9. Nathanial Tolu 10. Caleb Wright 11. Roman Tuaimau 12. Heinz Lemoto 13. Cooper Flood 14. Josiah Vahaakolo-Fifita 15. Steven Whalan 16. Talmage Brown 17. Cedric Peti Tafola 18. Leo-Stipe Latu 19. Siloama Tutavake 20. Jahziah Palmer-Vaivao 21. Coby Raven

Referee : Jayden Kastelan
Sideline Ref’s : Alexander Pruscino, Callum Richardson

Balmain Tigers v Melbourne Storm
Sat February 24 2024, 1:00pm at Leichhardt Oval, Lilyfield

Balmain Tigers

1. Kayden Kanaan 2. Antonio Harb 3. Isaac Anjoul 4. Michael Boustany 5. Amram Paita-Pepo 6. Christian Azzi 7. Tyler Birnie 8. Felise Taufa’ao 9. Taj Handsaker 10. Zachery Khattar 11. William Stone 12. Albert Tuara 13. Jonathan Zoghaib 14. Zane Farr-KcKay 15. Lee Howlett 16. Jezakia Leau 17. Zeke Edmed 18. Isaac Perkins 19. James Baranowski

Melbourne Storm

1. Matthew Kereti 2. Sefita Tauali’i 3. Memphis Wallace 4. Zephaniah Faumuina 5. Latrelle Cordtz 6. Archie Stokie 7. Waka Hammond 8. Phoenix Woods 9. Lockyer-Azile Foliola 10. Alipate Vaka 11. Elijah Po Ching 12. Ryder Sparrow 13. Micah Warena 14. Mikaere Barnes 15. Indianason Fiaui 16. Malachai Taupau 17. Anaias Teao 18. Maze Tearoa-Wharerau

Referee : Lukas Durant
Sideline Ref’s : Logan Nellson, Josh Williamson

Illawarra Steelers v Parramatta Eels
Sat February 24 2024, 1:30pm at WIN Stadium, Wollongong

Illawarra Steelers

1. Jack Talbott 2. Aidan Turner 3. Cooper Morrison 4. Phoenix Johns 5. Jack Koster 6. Beau Baldock 7. Lexin O`Dea 8. Hayden Whatman 9. Caden Hooper 10. Leeroy Weatherall 11. Creighton Meafou 12. Likamani Richter 13. Cruz King 14. Luke Butler 15. Mason Andrews 16. Mace Scofield 18. Noah Skippen 19. Cruz Pimanovs 20. Zane Timmins 25. Kapene Karaitiana

Parramatta Eels

1. Lorima Saukuru 2. Jarell Tutuila 3. Andes Johansson 4. Nathan Howlett 5. Lorima Rokosuka 6. Talen Risati 7. Lincoln Fletcher 8. Ryda Talagi 9. Ezra Leota 10. Leviticus Funa-Iuta 11. Samuel Polley 13. Maison Ong 14. Wesley Pakoti 15. Kai Wilson 16. Kasinga Noa 17. Natututasina Leota 18. Alma Faataga Seve 20. Michael Fililava

Referee : Liam Richardson
Sideline Ref’s : Tyler Hindle, Carter Spowert-Lehman

Manly-Warringah Sea Eagles v Cronulla-Sutherland Sharks
Sat February 24 2024, 2:15pm at 4 Pines Park, Brookvale

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Reilly Caswell 2. Cooper Elkins 3. Jack Kalms 4. Charlie Woolf 5. Dane Woollett 6. Max Davies 7. Beau Alexander 8. Finau Tuionetoa 9. Cruz Death 10. William Leha 11. Phoenix Tauasa 12. Beau McKee 13. Hussein Said 14. Bede Lill 15. Dylan Simmons 16. Freddie Benson Sparkes 17. Kaleb Serafin 18. Cameron Makey 20. Tahj Hamilton

Cronulla Sharks

1. Oliver Lester 2. Jyarah Delaney 3. Isaac Dawson 4. Elijah Cooper 5. Jaylan Herron 6. Callum Grantham 7. Jack Schumacher 8. Jamie Curran 9. Liam Challenor 10. Natane Haunga 11. Kaden Garner 12. Blake Watman 13. Thomas Dellow 14. Luca Pirrello 15. Ezekiel Ivey 16. Kade Payne 17. Thomas Stepic 18. Vakapuna Mataele 19. Johnathan Mansour 22. Cruz Parkin

Referee : Jabri Daizli
Sideline Ref’s : Alex Le Geyt, Benjamin Raymond

North Sydney Bears v Western Suburbs Magpies
Sun February 25 2024, 9:30am at Hills Grammar, Kenthurst

North Sydney Bears

1. Ben Stringer 2. Benjamin Askew 3. Asa Visesio 4. Aiden Crowley 5. Siolo Tamaseu 6. Lachlan Gardiner 7. Cooper Carr 8. Ryan Bath 9. Mason Demanuele 10. Mouhamad Ayache 11. Jayden Dabit 12. Aden Baker 13. Blake Van Drie 14. Jackson Ellia 15. Paulo William 16. Adam Drewitt 17. Fizz Latapu 18. Noah Tamayo 19. Jack Orley 20. Benjamin Davenport 21. Buster Hindmarsh 22. Matt Simpson 23. Ra’ees Hammond

Western Suburbs Magpies

1. Ali Hicham Karnib 2. Jordan Vandermade 3. Thomas Goodfield 4. Heamasi Makasini 5. Tyson Walker 6. Onitoni Large 7. Alex Isdale 8. Maddax Fui 9. Ashton Large 10. Christian Taupau-Moors 11. Tomasi Tavui 12. Pheonix Godinet 13. Peter Taai 14. Brooklyn Milford 15. Siotame Havea Jr 16. Malcolm Mailo 17. Mase Hillcoat 18. Leviticus Tovia 19. Teancam Epati 20. Tyler Volcov 21. Peter French

Referee : Salvatore Marigliano
Sideline Ref’s : Luke Mulligan, Callum Rigby

South Sydney Rabbitohs v NZ Warriors
Sun February 25 2024, 10:00am at Redfern Oval, Redfern

South Sydney Rabbitohs

1. Darcy Feltham 2. Dayne Jennings 3. Lisiate Mackay-Filihia 4. Thomas O’Callaghan 5. Joshua Ballard 6. Kingston-Cruz Lake 7. Tamoko Berryman 8. Tanner Mahon 9. Cody Hill 10. Jacob Khalil 11. Taj Aufai-Farani 12. Lochlin Moses 13. Cynseah Tautalafua 14. James Davies 15. Abrahem Dahdah 16. Christian Pasikala 17. Dylan Alaalatoa 18. Amari-Jay Tangi 19. Keone Anitelea Tsioussis 20. Max Gioiello

NZ Warriors

1. Joseph Ratcliffe 2. Ezekiel Davidson-Faaiuaso 3. Siale Pahulu 4. Jeremiah Lemana 5. Kairus Booth-hill 6. Boston Krone 7. Ashton Ulaula-ieremia 8. Houma Fotu 9. Kaawyn Patterson 10. Hudsyn Frost 12. Militonimolela Sikuvea 13. Lennox Tuiloma 15. Romana Whitiora 16. Gordon Pailegutu Taanuu Afoa 17. Timau Utiaro Antonio 18. Torbein Beauvais 17. Torbein Beauvais

Referee : Matthew Gomes
Sideline Ref’s : Jack Gerrie, Jaylen Chasle

Related Links

sharks.com.au

Daily Telegraph

Lisa Fiaola Cup Rnd 4 team lists

Tarsha Gale Cup Rnd 4 team lists

Harold Matthews Cup Rnd 4 team lists

SG Ball Cup Rnd 4 team lists

Laurie Daley Cup Rnd 4 team lists

Andrew Johns Cup Rnd 4 team lists

Manly back-to-back wins in Harold Matthews

Junior Sharks off to a winning start

Bright win for Tarsha Sharks

Sharks 2024 Junior Rep squads

 

Gallant Sea Eagles fight hard

2024 Tarsha Gale Cup season preview

Good signs for junior Sharks

2024 Tarsha Gale Cup season preview

Bulldogs Junior Representative 2024 Squads

Storm completes its male pathways

 

Young Sharks impress in Wests trials

Young Sharks to trial against Souths

 

Trials Photo’s

Harold Matthews Cup Souths v Sharks

Tarsha Gale Cup – SOUTHS v SHARKS

Lisa Fiaola Cup Trials Sharks vs Weststigers

Tarsha Gale Cup Trials Sharks vs Weststigers

Junior Sharks enjoy solid trials against Souths

NSWRL announces Koori Under 17s squad

 

PHOTO GALLERY    NSW u17s vs WARRINGTON ACADEMY

Bulldogs win Jersey Flegg Cup

NSW Rugby League Registrations open 1 December

More posts from this section

Recent Posts

More in Harold Matthews Cup