Connect with us

Harold Matthews Cup (u16s)

NSWRL Harold Matthews Cup Round 3 Team Lists

Eels Matthews Cup Hooker Yehya Ayache putting Parramatta into attack (Photo : Steve Montgomery)
Eels Matthews Cup Hooker Yehya Ayache putting Parramatta into attack (Photo : Steve Montgomery)

NSWRL Harold Matthews Cup Round 3 Team Lists

Central Coast Roosters v South Sydney Rabbitohs
Sat February 22 2020, Kick Off @ 10:00am at Morry Breen Oval

Central Coast Roosters

1. Benjamin Dufficy 2. Kalem Surya 3. Oliver Juras 4. Noah Goodman 5. Mason Stottelaar 6. Ethan Strange 7. Haydan Ritchie 8. Soakimi Aho 9. Jack Thomas 10. Cody Starr 11. Egan Verheyen 12. Emmet Nicholls 13. James Miller 14. Cade Mellon 15. Blake Steep 16. Braydan Purcell 17. Kye Durie 21. Brodie Moore

South Sydney Rabbitohs

1. Aaron Macey 2. Poe Kenneddy Tapeli 3. Elijah Baker-manu 4. Daniel Wright 5. Omar Noureddine 6. Cooper McGrath 7. Brogan M’Crystal 8. Kazeious Tahere 9. J. Chan Kum Tong 10. Daniel Matakaiongo 11. Ross Fisher 12. Mateus Heslin 13. Ryan Mcgrath 14. Malikai Isaia-hardy 15. Siosifa Mahe 16. Ethan Anderson 17. Aiden Flynn 19. Zac Irwin

Referees : Jack Gerrie, Sideline : Brett Eyb, Kye Stoneham

Sydney Roosters v Parramatta Eels
Sat February 22 2020, Kick Off @ 10:00am at Henson Park

Sydney Roosters

1. Dane Towns 2. Zac Sarfati 3. Sam Brial 4. Ramses Ah Chong 5. Dylan Roach 6. TJ Speedy Coe 7. Brent Hawkins 8. Modotinrowson Siu 9. Tyren Ryan 10. Venasiotangifetaua Patuki Case 11. Thomas Fletcher 12. Michael Abdow 13. Nosa Obaseki 14. Zane Rugless 15. Kakile Leha 16. Patrick Hoggett 17. Lucius Cappadona 18. Baxter Seinor 19. Josh Durkin 20. Will Johnson 21. Matthew Wheatley

Parramatta Eels

1. Patrick Spence 2. Suliasi Aho 3. Cody Parry 4. Declan Murray 5. Joshua Lealaiauloto 6. Charlie Guymer 7. Ethan Sanders 8. Sam Tuivaiti 9. Yehya Ayache 10. Genesis Talagi Seuala 11. Saxon Pryke 12. Joshua Alhazim 13. Myles Martin 14. Terrence Lafai 15. Movete Otoota 16. Domenico De Stradis 17. Raffaele De Stradis 18. Poutoa Hotere-Papalii

Referees : Curtis Robinson, Sideline : Olivia Lawne, Nathan Lorenti

St George Dragons v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat February 22 2020, Kick Off @ 11:30am at Netstrata Jubilee Stadium

St George Dragons

1. Araz Nanva 2. Issac Petrus 3. Godfrey Ilavalu 4. Dannie Samani 5. Jared Kennedy 6. James Harte 7. Nicholas Quinn 8. Setefano Sele 9. Kye Robson 10. Ashton Cini 11. Nicholas Tsougranis 12. Kobey O’Brien 13. Corey Ackers 15. Jonty Perestrelo 16. Braxton O’Halloran 19. Noah Kak 22. Kye Beckett 23. Reilly Tasaico

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Jonathan Sua 2. Lisaite Tupou 3. Micqut Ngaata 4. Paul Alamoti 5. Charlie Sorovi 6. Zane Bardouh 7. Iverson Matai 8. Dontaye Pritchard 9. Joash Papali’i 10. Sioeli Hopoi 11. Benet Ma’alo 12. Jake Lane 13. Shaquille Tavita 14. Harrison Valevatu 15. Junior Taupau 16. Solomane Saukuru 17. Sione Lolohea 19. Brooklyn Taumata

Referees : James Leane, Sideline : Darcy Hind, Adam Sirianni

Western Suburbs Magpies v Cronulla-Sutherland Sharks
Sat February 22 2020, Kick Off @ 12:30pm at Campbelltown Stadium

Western Suburbs Magpies

1. William Craig 2. Ofele Lene 3. Joshua Leiataua 4. Connor Fletcher 5. CJ Tufuga 6. Tajh Colquhoun 7. Heath Mason 8. Remi Mant 9. Tallyn Da Silva 10. Kaisara Tuimauga 11. Thomas Fisher 12. Callum Van Deinsen 13. Masei Tavui 14. Bohan Spencer 15. Kit Laulilii 16. Lachlan Bush 17. Lotutalosaga Lavilavi 18. Zakauri Clarke 19. Raiden Crowe

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Siteni Taukamo 2. Tyrell Fakaua 3. Talanoa Penitani 4. Koby Douglas 5. Harrison Hood 6. Dylan Christensen 7. Max Demeio 8. Zane Watson 9. Taj Brailey 10. Lachlan Crossle 11. Lawson Cotter 12. Cruiz Devine 13. Nicholas Stonestreet 14. Osca Catton 15. Lachlan Araullo 16. Billy Dickens 17. Justin Letton 18. Ryan Rapata Clements 19. Joel Patton 20. Ricardo Oloapu

Referees : Isaac El-Hassen, Sideline : Ethan Murray, Harrison Baysarri

Manly-Warringah Sea Eagles v Penrith Panthers
Sat February 22 2020, Kick Off @ 1:00pm at Lottoland (Brookvale Oval)

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Lehi Hopoate 2. Heta Tulima 3. Eli Sagala 4. Josh Feledy 5. Revelation Sio 6. Latu Fainu 7. Alfred Ah Chong 8. Samuel Fuimaono 9. Ollie Cummins 10. Samuela Fainu 11. Roy Quiroz-Mapusua 12. Dylan Coutts 13. Noa Faatui 14. Jake Smith 16. Ropeti Lole 17. Treybiance Hunt 18. Drew Williams 20. Zedrick Fa’i Tupulua

Penrith Panthers

1. Liam Ison 2. Ethan Hutchings 3. Latrelle Leota 4. Jesse Mclean 5. Ezra Gosche 6. Isaiya Katoa 7. Tylor Bunting 8. Lleyten Tautua 9. Billy Scott 10. Tevita Alatini 11. Uaale Elisara 12. Harrison Hassett 14. Luke Hanson 15. Peteru Pritchard 16. Matthew Newlyn 17. Connor Puru 18. Samuel Squire 19. Bonamarei Taiki 20. Jayden Chapman

Referees : Ethan Klein, Sideline : Michael Bonnici, Jake Walsh

Illawarra Steelers v Newcastle Knights
Sat February 22 2020, Kick Off @ 1:30pm at Collegians Sports Complex

Illawarra Steelers

1. Ethan Cliff 2. Noah Guyatt 3. Bryden Rutledge 4. Flynn Allen 5. James Walsh 6. Sam Colgate 7. Ashton Ward 8. Paul Mahanidis 9. Hamish Stewart 10. Jack Quine 11. Jahream Lole-Ngarima 12. Dylan Egan 13. Zakariya Maarbani 14. Taj Ford 15. Callum Leikvoll 16. Joshua Specia 17. Kane Graham 18. Michael Mouawad 21. Kyan Hjaltason 22. Kynan Clough

Newcastle Knights

1. Gabe Stuart 2. Brody Perry 3. Ethan Ferguson 4. Elijah Faalua 5. Harper Collins 6. Taj Blackman 7. Fletcher Sharpe 8. Jarred Williams 9. Billy McNickle 10. Matthew Hughes 11. Cooper Bigeni 12. Mayson Metcalf 13. Liam Williams 14. Broden Konz 15. Jack Langdon 16. Kade Youlten 17. Levi Cannavo 18. Bailey Scholes 19. Rory Whitby

Referees : Brandon Cavellaro, Sideline : Nicholas Fruend, Lukas Durant

North Sydney Bears v Balmain Tigers
Sun February 23 2020, Kick Off @ 9:30am at Macquarie University Sports Field

North Sydney Bears

1. Joseph Jaber 2. BJ Wilson 3. Tomasi Tupou 4. Mitchell Hyslop 5. Maxwell Braham 6. Antonio Ma’u 7. Jack Rule 8. Aiafi Pomale 9. Moustafa Dirani 10. Henry Finau 11. Riley Price 12. Jake Ellyard 13. Eden Devonshire 14. Malakye Enasio 15. Jhet Carroll 16. Krszariah Morel Crichton 17. Papasees Tamaseu 18. Sosefo Tausia

Balmain Tigers

1. Max Jorgensen 2. James McGregor 3. Quinton Vaughan 4. Wade Zreika 5. Bryan Jorgensen 6. Jonathan Ibrahim 7. Levi Conti 8. Adam Mehrez 9. Jacob Matta 10. Joseph Ahchee 11. Tony Sukkar 12. Temanaakitanga Inia 13. Joe Schmitzer 14. Manus Bailey 15. Joseph Caracoglia 17. Chance Kohu 20. Dimitri Tselis 21. Savelio Lolesio 22. Liam Aarons 24. John Melia

Referees : Brodie Rushby, Sideline : Thomas Williamson, Todd Pieters

BYE

Canberra Raiders

More posts from this section

Recent Posts

More in Harold Matthews Cup (u16s)