Connect with us

NSW Junior Reps

SG Ball Cup Semi Finals Team Lists 

SG Ball Semi Final team lists (Photo : Steve Montgomery)
SG Ball Semi Final team lists (Photo : Steve Montgomery)

SG Ball Cup Semi Finals Team Lists

Author : OurFooty

CrashClaim - Making friends by accident

It’s the penulitamate round with the Semi Finals this Saturday at Jubilee Oval, Kogarah

Saturday’s winners kick on to the Grand Finals at Parramatta’s Commbank Stadium next Saturday 30 April

All times are listed in SYDNEY unless otherwise noted.

1st Semi Final

Sydney Roosters v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat April 23 2022, 11:45am at Netstrata Jubilee Stadium, Carlton

Sydney Roosters

1. Benjamin Dufficy 2. Siaosi Kaliti 3. Kyron Fekitoa 4. Robert Toia 5. Xavier Chatfield-Mooka 6. Ethan Strange 7. Cassius Tia 8. Xavier Va’a 9. Tyler Moriarty 10. Lafi Tuinauvai 11. Max McCathie 12. Michael Abdow 13. Joshua Wong 14. Benaiah Ioelu 15. Venasiotangifetaua Patuki Case 16. Salesi Foketi 17. Kenny Saad

Canterbury-Bankstown Bulldogs
Canterbury Bulldogs SG Ball Cup Elimination Final team photo (Photo : Steve Montgomery)

Canterbury Bulldogs SG Ball Cup Elimination Final team photo (Photo : Steve Montgomery)

1. Joash Papali’i 2. Jordi Mazzone 3. William Afualo 4. Reuben Moyle 5. Jonathan Sua 6. Iverson Matai 7. Joseph O’Neill 8. Shaquille Tavita 9. Bilal Yazici 10. Watisoni Bogiso 11. Tamarere Simons 12. Lajuan Vito 13. Josese Lanyon 14. William Tuitupou 15. Jarvis Leafa 16. Fahmy Toilalo 17. Luke Smith 19. Braye Porter 20. Caleb Laiman 21. Danny Gabrael 22. Junior Taupau 23. Lachlan Broederlow 24. Solomon Akama

Referee : Ethan Klein
Sideline Ref’s : Jake Walsh, Harrison Bayssari 

2nd Semi Final

Newcastle Knights v Penrith Panthers
Sat April 23 2022, 6:45pm at Netstrata Jubilee Stadium, Carlton

Newcastle Knights

1. Fletcher Sharpe 2. Tyler Moodie 3. Ethan Ferguson 4. Chris Veaila 5. Luke Pietzner 6. Mitch Henderson 7. Liam Sutton 8. Paul Bryan 9. Noah Nailagoliva 10. Connor Cromarty 11. Oryn Keeley 12. Travis Petersen 13. Myles Martin 14. Taj Blackman 15. Max Bradbury 16. Taj Ridley 17. Cooper Bigeni 18. Rory Whitby 19. Jayden Harris

Penrith Panthers

1. Luke Hanson 2. Jesse McLean 3. Samuel Lane 4. Angelis Hotere-Papalii 5. Jimmy Donnelly 6. Keagan Russell-Smith 7. Isaiya Katoa 8. Kyson Kingi 9. Ryley Smith 10. John Sagaga 11. Aston Warwick 12. Harrison Hassett 13. Mason Teague 14. Billy Scott 15. Delahia Wigmore 16. Jakeb Vailalo 17. Riley Wake 20. Peteru Pritchard 21. Ethan Hutchings 23. Bayden Moran 24. Joshua Belfanti

Referee : Blake Williams
Sideline Ref’s: Corey Fisher, Matthew Gomes

Related Links

nswrl.com.au

More NSWRL Junior Reps News

Harold Matthews Cup Semi Final Team Lists

SG Ball Cup Semi Final Team Lists

Tarsha Gale  Cup Semi Final Team Lists

Elimination Finals Action Photo’s

Harold Matthews Cup

Sharks v Eels

Panthers v Raiders

SG Ball Cup

Tigers v Bulldogs

Tarsha Gale Cup

Knights v Dragons

More posts from this section

Recent Posts

More in NSW Junior Reps