Connect with us

NSW Junior Reps

Tarsha Gale Cup Round 7 Teamlists

NSWRL Tarsha Gale Cup Round 7 team lists (Photo : Trish Sullivan / OurFootyTeam)
NSWRL Tarsha Gale Cup Round 7 team lists (Photo : Trish Sullivan / OurFootyTeam)

Tarsha Gale Round 7 Teamlists

Author : OurFootyteam

Tarsha Gale Cup Round 7 Teamlists

Manly Sea Eagles Tarsha Gale Cup (Photo : Riley Moore / OurFootyteam)

Manly Sea Eagles Tarsha Gale Cup (Photo : Riley Moore / OurFootyTeam)

All times are listed in SYDNEY times

Manly-Warringah Sea Eagles BYE
Parramatta Eels BYE
Penrith Panthers BYE

Wests Tigers v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat March 18 2023, 11:30am at Leichhardt Oval, Lilyfield

Wests Tigers

1. Tiana-Lee Thorne 2. Havana Simpson 3. Abby Crane 4. Harmony Crichton 5. Skye Southon 6. Ashanti Pennell 7. Taytana Pati Ah-Cheung 8. Sofaia Vaki 9. Imogen Lowe 11. Claire Kennedy 12. Iemaima Etuale 13. Jae Patu 14. Hannah Kengike 15. Ma’u Halatoa 16. Chantel Lee 17. Kristen Grima 18. Charntelle Haenga 20. Olivia Hind 21. Ella Fielding 22. Mia Taylor 23. Chelsea Blankenstein 24. Emily Hodge 25. Te Tahi Reweti 28. Nelisa Leutele-Malasia

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Hannah Makira 2. Ebony Raftstrand-Smith 3. Litia Fusi 4. Charlotte Eather 5. Tutaleva Lasalo 6. Ambryn Murphy-Haua 7. Chelsea Makira 9. Tarli Dennis 10. Latisha Smythe 11. Noaria Kapua 12. Kylani Koloamatangi 13. Hana Laufale 14. Abigayle Sekitoga 15. Ilisapeci Bari 16. Abby Aros 17. Isabelle Whitechurch 19. Dalia Nabhan 21. Jasmine Lane

Referee :
Sideline Ref’s :

Canberra Raiders v Cronulla-Sutherland Sharks
Sat March 18 2023, 12:00pm at Raiders Belconnen, Holt

Canberra Raiders

1. Georgia Willey 2. Hunter Ings 3. Elli Beecham 4. Samantha Nealon 5. Jemikah Chow 6. Bonnie Brewer 7. Lara Cosgrove 9. Lola Fletcher 11. Abbie Grant 12. India Dyball 13. Kayla Fleming 14. Mya McGlynn 15. Tikirah-Ann Douglas 16. Aaliyah Lomas 18. Olivia Faitua 20. Maddison Morris 21. Shayla Moreton-Stewart 24. Beth Loco

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Kelsey Wilson 2. Raphaela Stojoski 3. Lailah Sheridan 4. Sage Gray 5. Katalina Vavahea Faith Veikoso 6. Olivia Herman 7. Angie Tucker 8. Laura Came 9. Bianca Cutrupi 10. Alena Pale Eli 11. Ava Cahill 12. Kalolaine Veikoso 13. Stephanie Faulkner 14. Sereena Moussa 15. Summer Hoban 16. Ariana Harden 17. Zoe Topham 18. Tia-Jordyn Vasilovski 20. Rylea Harris

Referee :
Sideline Ref’s :

Illawarra Steelers v North Sydney Bears
Sat March 18 2023, 12:00pm at Collegians Sports Complex, Figtree

Illawarra Steelers

1. Darcy Eade 2. Taleisha Love 3. Shaye Shipton 4. Mia-Rose Walsh 5. Tayleah Handcock 6. Chelsea Savill 7. Sienna Yeo 8. Hope Millard 9. Jayla Commins 10. Ella Koster 11. Charlotte Basham 12. Sulieti Ahio 13. Katie Stevens 14. Brody Preston 15. Ella Fisher 16. Sienna Morgan 17. Rangitaiki Pohatu 18. Hunter-Lee Afoa-Peterson Patrick

North Sydney Bears

Team list not yet announced.

Referee :
Sideline Ref’s :

St George Dragons v Newcastle Knights
Sat March 18 2023, 2:00pm at Netstrata Jubilee Stadium, Carlton

St George Dragons

Team list not yet announced.

Newcastle Knights

1. Lilly-Ann White 2. Lilly McNamara 3. Lucy Pither 4. Charlotte Barwick 5. Jalice Brown 6. Evie Jones 7. Lucy Green 8. Sienna Limpic 9. Leah Ollerton 10. Cheyenne Baker 11. Sophie Wilson 12. Keisha Johnston 13. Tiarna West 14. Kyah Johnston 15. Elizabeth Ferries 16. Jasmine Irwin 17. Sophia Dungay 18. Sienna Newsome 19. Meg Haylen

Referee :
Sideline Ref’s :

South Sydney Rabbitohs v Sydney Roosters Indigenous Academy
Sat March 18 2023, 1:30pm at Redfern Oval, Redfern

South Sydney Rabbitohs

1. Georgie Coote 2. Teora Dennis 3. Shanelle Lyons 4. Aneko Luamanu-Winitana 5. Manaia Maxwell-Puohotaua 6. Tiara Mcjarrow 7. Siniva Sa’anga 8. Cherellyn Tapuai 9. Te Ramaarie Muru-Hauraki 10. Joiful Fotu-Moala 11. Kate Fallon 12. Bostyn Brown 13. Mere Rasaku 14. Leteia Duckett 15. Nyokah Dumas 16. Shyla Mundine 17. Bethany Taufa 19. Yilara Widders 20. Grace Toga

Sydney Roosters Indigenous Academy

1. Lailani Montgomery 2. Paige Lowe 3. Joy Levy 4. Sharlize Campbell 5. Mia Barber 6. Brooke Talataina 7. Skyla Adams 8. Phoenix Lamese 9. Imogen Hei 10. Eliza Lopamaua 11. Ally Bullman 12. Jaydah Tofae 13. Tavarna Papalii 14. Miya Rapana-Faifua 15. Moanalei Brown 16. Sophie Smith 17. Ilisia Haumono 18. Rebecca Prestwidge 20. Shanice Talataina

Referee :
Sideline Ref’s :

Related Links

NSWRL

NSWRL Junior Reps Teams of the week Rnd 6

Action Photo Galleries

More NSWRL Junior Rep’s news 

More Women’s Rugby League news 

Harold Matthews Cup Draw / Results

SG Ball Cup Draw / Results

Tarsha Gale Cup Draw / Results

HNWP Draw / Results

Andrew Johns Cup Draw / Results

Laurie Daley Cup Draw / Results

(QRL) Mal Meninga Cup Draw / Results

(QRL) Cyril Connell Challenge Draw / Results

More posts from this section

Recent Posts

More in NSW Junior Reps