Connect with us

NSW Junior Reps

SG Ball Cup Round 6 team lists

SG Ball Cup Round 6 team lists (Photo : Trisha Sullivan)
SG Ball Cup Round 6 team lists (Photo : Trisha Sullivan)

SG Ball Cup Round 6 team lists

Author : OurFootyTeam

SG Ball Cup Round 6 team lists

Hook up with us on Social Media too

Instagram : OurFootyTeam – The Home of Junior Rugby League

Twitter: Follow @OurFootyteam – The Home of Junior Rugby League

Facebook: Like Stevemonty90

All times are listed in SYDNEY unless otherwise noted.

CrashClaim, making new friends by accident

Penrith Panthers BYE

Balmain Tigers v Sydney Roosters
Fri March 18 2022, 8:00 PM @ Leichhardt Oval, Lilyfield

Balmain Tigers

1. Cathane Hill 2. Joseph Delle 3. Sione Vaihu 4. Tafeuni Vea 5. Matthew Curl 6. Emmanuel Di Bartolo 7. Jordan Roumanous 8. Vaka Aho 9. Cayne Nicholas 10. Tony Sukkar 11. Tyrese Fuatimau 12. Semisi Foliaki 13. Finnley Neilsen 14. Jack Carroll 15. Jonathan Ibrahim 16. John Tuipulotu 18. Manaia Ngataki-Matthews 20. Leo Nasio 23. Una Uasib

Sydney Roosters

1. Benjamin Dufficy 2. Aaron Dimovitch 3. Kyron Fekitoa 4. Robert Toia 5. Xavier Chatfield-Mooka 6. Ethan Strange 7. Cassius Tia 8. Xavier Va’a 9. Tyler Moriarty 10. Venasiotangifetaua Patuki Case 11. Max McCathie 12. Michael Abdow 13. Joshua Wong 14. Kenny Saad 15. Salesi Foketi 16. Benaiah Ioelu 17. Lafi Tuinauvai

Referee :
Sideline Ref’s :

Western Suburbs Magpies v South Sydney Rabbitohs
Sat March 19 2022, 12:00 PM @ Kirkham Oval, Camden

Western Suburbs Magpies

1. Faaletino Tavana 2. Tapuaki Lomu 4. Ofele Lene 5. Leiukamea Schaaf 7. Christian Jardim 8. Metuisela Taungatua 9. Bailey Hodgson 10. Ropeti Lole 11. Kienan Tempest 12. Elijah Pettit Young 13. Tevita Petelo 15. Teancum Brown 16. Lachlan Bush 17. Thomas Fisher 18. Jibiril Elrich 19. Harrison Valevatu 20. Zakauri Clarke 21. Dudley Dotoi

South Sydney Rabbitohs

1. Terrell Kalokalo 2. Tyrone Munro 3. Aaron Macey 4. Leon Te Hau 5. Carson Kaho 6. Naati Teaupa 7. Aaron Kurnoth 8. Connor Puru 9. Ratu Isireli Tuvana Vesikula 10. Louis Grossemy 11. Thomas Fletcher 12. Dranza Hawe-De-Thierry 13. Braydon Jang 14. TJ Herring 15. Ashton Cini 16. William Taliai 17. Ryan McGrath 18. Nathaniel Gallo 19. Emmanuel Kandidakis

Referee :
Sideline Ref’s :

St George Dragons v Illawarra Steelers
Sat March 19 2022, 1:00 PM @ Mascot Oval, Mascot

St George Dragons

1. Araz Nanva 2. Patrick Taukafa 3. Tyrell Fakaua 4. Jayden Samrani 5. Terence Patolo 6. Ryan Barden 7. Nicholas Quinn 8. Dion Yazdani 9. Ryan Barbuto 10. Kaden Somerville 12. Nicholas Tsougranis 13. Matthew Alhazim 14. Tyree Bowman 15. Robert Lepale 17. Ethan Arena 18. Anwar Chahine 19. Antoine El-Halabi 20. Jack Braithwaite

Illawarra Steelers

1. Benjamin Rumble 2. Te Umuariki Heremia-Tukere 3. Campbell Watchirs 4. Jack Bostock 5. Ethan Cliff 6. Ryan Hodgson 7. Ashton Ward 8. Jacob Webster 9. Navajo Doyle 10. Toby Couchman 11. Callum Leikvoll 12. Dylan Egan 14. Viliami Mahe 15. Dilan Asanoski 16. Hamish Stewart 18. Mitchell Swadling 24. Jahream Lole-Ngarima

Referee :
Sideline Ref’s :

Parramatta Eels v North Sydney Bears
Sat March 19 2022, 1:30 PM @ New Era Stadium, Cabramatta

Parramatta Eels

1. Patrick Spence 2. Tutonu Junior Wright 3. Declan Murray 4. Freeman Forsythe 5. Suliasi Aho 6. Reilly Canning 7. Terrence Lafai 8. Lance Fualema 9. Yehya Ayache 10. Saxon Pryke 11. Daniel Readon 12. Domenico De Stradis 13. Nicholas Lenaz 14. Jacob Davis 15. Markis Atoa 16. Joshua Alhazim 17. Ibrahim Fakhri 18. Raffaele De Stradis

North Sydney Bears

1. Owen Flaherty 2. Joseph Jaber 3. Benet Ma’alo 4. Samuel Woollett 5. Kobe Lepua 6. Darcy Brettle 7. Cooper Maytom 8. Lachlan Mears-Crabbe 9. Christian Abal 10. Simon Pati 11. Max Sedgman 12. Jordan Dickson 13. Matthew Newlyn 14. Flynn Sharman 15. Deon Iro 16. Christian Loleni 18. Samuel Squire 19. Marbam Wichmann 20. Bostyn Ligaliga 21. Riley Price 23. Michael Geddes

Referee :
Sideline Ref’s :

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Newcastle Knights
Sat March 19 2022, 3:00 PM @ Belmore Sports Ground, Belmore

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Joash Papali’i 2. Jordi Mazzone 3. William Afualo 4. Danny Gabrael 5. Jonathan Sua 6. Iverson Matai 7. Joseph O’Neill 8. Shaquille Tavita 9. Bilal Yazici 10. Watisoni Bogiso 11. Tamarere Simons 12. William Tuitupou 13. Josese Lanyon 14. Lajuan Vito 15. Jarvis Leafa 16. Fahmy Toilalo 17. Bayley Cox 19. Luke Smith 20. Braye Porter 21. Junior Taupau 22. Lachlan Broederlow 24. Wilkinson Papalii-Afoa 25. Solomon Akama

Newcastle Knights

1. Fletcher Sharpe 2. Tyler Moodie 3. Ethan Ferguson 4. Jayden Harris 5. Luke Pietzner 6. Mitch Henderson 7. Liam Sutton 8. Paul Bryan 9. Noah Nailagoliva 10. Connor Cromarty 11. Oryn Keeley 12. Travis Petersen 13. Myles Martin 14. David West 16. Taj Ridley 17. Cooper Bigeni 18. Kyle Colburn

Referee :
Sideline Ref’s :

Canberra Raiders v Victoria Thunderbolts
Sun March 20 2022, 12:30 @ Greenway Oval, Tuggeranong

Canberra Raiders

1. Jack Sandford 2. Regan Carr 3. Prinston Esera 4. Matthew Wheatley 5. Jack Poidevin 6. Calab Edwards 7. Blake Metcalfe 8. Tane Kiriona 9. Stan Iongi 10. Jett Liu 11. Thomas Carey 12. Clay Sing 13. Jacob Piper 15. David White 16. Corey Lewis 17. Kylan Mafoa 18. Hawani Howe 22. Brock Sing

Victoria Thunderbolts

1. Anisi Salani 2. Vincent Fifita 3. Lene Feterika 4. Tapena Tamatoa 5. Leviticus Amiatu 6. Joshua Russell 7. Devisarn Ene 8. Jerry Musu 9. Suliasi Prescott 10. Zayvian Langkilde-Fale 11. Emmanuel Vili 12. Emmanuel Tuariki 13. Bishop Walker 15. Mark Vea 16. Harry Sio 17. Liam Vella 19. Edward Stowers 20. Iakopo Falefitu 21. Josiah Keni 22. Nigel Tuafuti

Referee :
Sideline Ref’s :

Cronulla-Sutherland Sharks v Manly-Warringah Sea Eagles
Sun March 20 2022, 4:00 @ PointsBet Stadium, Woolooware

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Siteni Taukamo 2. Te Wehi Waitere 3. Benjamin Lavender 4. Carl Bishop 5. Kristian Dixon 6. Jake Hay 7. Max Riolo 8. Salesi Ataata 9. Kobie Wilson 10. Lachlan Crouch 11. Jed Hardy 12. John-Thomas Manuofetoa 13. Ethan Cocco 14. Chaz Jarvis 15. Samuel McCulloch 16. Lachlan Crossle 17. Lawson Cotter 18. Kynan Hodges 19. Talanoa Penitani

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Luke Tucker 2. Peter Poulos 3. Fletcher Myers 4. Josh Feledy 5. Ashton Kolinisau 6. Latu Fainu 7. Tylor Bunting 8. Samuela Fainu 9. Daniel O’Donnell 10. Caleb Navale 11. Dylan Coutts 12. Ryan James 13. Jonathan Chan 14. Kobe Fulton 15. Drew Williams 16. Hatcher Hatcher 17. Kaylan Faumui 20. Antonio Taufa 21. Roman Hickson 24. Noa Faatui

Related Links

SG Ball Cup Rnd 6 Draw

More NSWRL Junior Rep’s News

More posts from this section

Recent Posts

More in NSW Junior Reps