Connect with us

NSW Junior Reps

NSWRL U17 Harold Matthews Cup Round 1 Team Lists

Harold Matthews Cup Round 1 Team Lists (Photo : Steve Montgomery)

NSWRL U17’s Harold Matthews Cup Round 1 Team Lists

Author : NSWRL

U17 Harold Matthews Cup Round 1 Team Lists

Teamlist Tuesday’s first run in 2022 is focused on NSWRL Junior Reps – the U17 Harold Matthews Cup one of three competitions getting underway on Saturday 5 February!

All times are listed in Sydney unless otherwise noted.

St George Dragons BYE

Cronulla-Sutherland Sharks v Illawarra Steelers
Sat February 5 2022, 10:00am at PointsBet Stadium

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Chevy Stewart 2. Nicholas Pantelis 3. Albert Litisoni 4. Jayze Tuigamala 5. Will Stewart 6. Ashton Simmonds 7. Bryce Sait 8. Lachlan Araullo 9. Blake Woodger 10. Harry Samuel 11. Joshua Sidoti 12. Jasper Catton 13. Alex Challenor 14. Lochi McMartin-Catlett 15. Lama Afu 16. Chris Christodoulou 17. Jai Davies 18. Max Mccarthy 19. Viliami Hikila 20. Ngarotata Enoka

Illawarra Steelers

1. Clay Baldock 2. Toby Rumble 3. James Walsh 4. Hayden Buchanan 5. Darnell Te Ahuru 6. Jackson Rieck 7. Kade Reed 8. Jai Duncan 9. Dextar Grant 10. Viliami Amone 11. Daniel Meafou 12. Ashton O`dea 13. Palu Tausala 14. Seth Pearman 15. Kaide Pratt 16. Paea Sione Liteila Ahio 17. Letham Manago 19. Tom Kirk 20. Ramses Munro 21. Isaac Laughton

Referee : William Damato
Sideline Ref’s : Alex Le Geyt, Brodie Rushby

Sydney Roosters v Parramatta Eels
Sat February 5 2022, 10:00am at Mascot Oval

Sydney Roosters

1. Cooper Toy 2. Grayson Reimer 3. Zac Sarfati 4. Lachlan Dooner 5. Kade Maguire 6. Caleb Sinclair-Harris 7. Toby Rodwell 8. Delasalle Vaa 9. Jaxson Allen 10. Jacob Veiru 11. Ethan Roberts 12. Zach Fittler 13. Blake Steep 14. Joe Walsh 16. Lachlan Doheny 17. Javahn Stevenson-hala 18. Jonti Morshead-Feildel

Parramatta Eels

1. Mohamed Alameddine 2. Luke Maroun 3. Michael Gabrael 4. Fagalele Fagalele 5. Richard Penisini 6. Blaize Talagi 7. Lorenzo Talataina 8. Sam Tuivaiti 9. Matthew Arthur 10. Jordan Uta 11. Jezaiah Funa-iuta 12. Jordan Faleono 13. Sebastian Piukala 14. Lachlan Coinakis 15. Charbel Chehade 16. Joshua Bridgett 17. Movete Otoota 18. Dylan Brettle

Referee : Joel Pitscheider
Sideline Ref’s : Kye Stoneham, Ramzi Daizli

Canterbury-Bankstown Bulldogs v South Sydney Rabbitohs
Sat February 5 2022, 11:30am at Belmore Sports Ground

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Bilal El-Youssef 2. Tareq Ismail 3. Sosaia Kaufusi 4. Charles Afeaki 5. Julius Mautama-latu 6. Mitchell Woods 7. Brooklyn Taumata 8. Massimo Mari 9. Mohamad Rajab 10. Fanafou Seve 11. Sione Lolohea 12. Mohamed Hadid 13. Bailey Myers 14. Abdoulaye Bah 15. Mitchell Rowles 16. Archie Riley 17. Sitiveni Taulanga 20. Hamed Hadid 22. Hamzah Elahmad

South Sydney Rabbitohs

1. Braethan Bilich 2. Yasin Kuscu 3. Daniel Wright 4. Lancelot Tovio 5. Tane Wilson 6. Zane Rugless 7. Joseph Teaupa 8. Setefano Sele 9. Bailey Smith 10. Lennox Risati 11. Ryan Casey 12. Kalasini Papali’i 13. Daniel Lua 14. Cooper Mclaren 15. Jack Tucker 16. Jaii Robertson 17. Leon Bunton 18. Jerome Joseph-Riogi 19. Tia Dewes

Referee : Brayden Hunt
Sideline Ref’s : William Flint, Kieren Casey

Penrith Panthers v Central Coast Roosters
Sat February 5 2022, 12:00pm at BlueBet Stadium

Penrith Panthers

1. Wilson De Courcey 2. John-Paul Donevski 3. Malakai Folau 4. David Afu 5. Joshua Debritt 6. Kaydden Hoad 7. Jett Cleary 8. Tana Papu 9. Jenson Tuaoi 10. Judah Galuvao 11. Connor Vardanega 12. Grayson Tukaki 13. Jermaine McEwen 14. Billy Thompson 15. Braith Boyd 16. Semisi Faasisila 17. Connor Autagavaia 18. Matari Donovan 19. Hunt Leavai 20. Riley Pollard 22. Jack Ewer

Central Coast Roosters

1. Riley Burke 2. Jackson Pennell 3. Tyreece Arama 4. Dylan Coyte 5. Aymn Hamilton 6. Matthew Humphries 7. Jake Elliott 8. Atticus Fotofili 9. Malachi Smith 10. Brodie Moore 11. Will Hartley 12. Travis Northey 13. James Miller 14. Zac Gillett 15. Jack Legge 16. Noah Hill 17. Tyrone Dorrell 19. Zack Visconti 20. Layton Hillman-Hohua

Referee : Curtis Robinson
Sideline Ref’s : Luke Mulligan, Mitchell Lothian

Canberra Raiders v Manly-Warringah Sea Eagles
Sat February 5 2022, 12:30pm at Raiders Club Belconnen

Canberra Raiders

1. Lekani Mpaso 2. Samuel Gash 3. Siamani Leuluai 4. Jacob Iosefa 5. Jack Clutterbuck 6. Sam Chapman 7. Brayden O’reilly 8. Mathias Tomuli-ah-kuoi 9. Ethan Alaia 10. Jayden Wolfe 11. Noah Martin 12. Jonah Anderson 13. Owen Hromow 14. Xavier Cacciotti 15. Noah Killeen 16. Jed Reardon 17. Kyle Mcdermott 18. Beniel Dakunibubului 19. Elvis Nauer-Wood

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Lehi Hopoate 2. Nepote Taufa 3. Maxwell Taotua 5. Charlie Poynton 7. Jackson Cahill-smith 9. William Ben 10. Rene Bagon 12. Roy Quiroz-Mapusua 13. Mitchell Taotua 14. Jake Fulton 15. Zedrick Fa’i Tupulua 16. Simione Laiafi 18. Julius Pula 22. Isaia Tu’ifua

Referee : Mitchell Robinson
Sideline Ref’s : Zac Fares, Jack Gerrie

Harold Matthews Cup Round 1 Team Lists (Photo : Steve Montgomery)

Harold Matthews Cup Round 1 Team Lists (Photo : Steve Montgomery)

Newcastle Knights v North Sydney Bears
Sat February 5 2022, 12:30pm at St John Oval

Newcastle Knights

1. Connor Votano 2. Mason Forbes 3. Gabe Stuart 4. Navren Willett 5. Zeek Faulkner 6. Jye Linnane 7. Logan Aoake 8. Cody Hopwood 9. Jakob Bacon 10. Jarred Williams 11. Jacob Marshall 12. Jett Woodward 13. Jack Hillier 14. Harper Collins 15. Jack Cromarty 16. Nicholas Tuliatu 18. Fletcher Thompson 19. Khynan Butler

North Sydney Bears

1. Riley Barglik 2. Apiianga Manu 3. Mitchell Heather 4. James Fernando 5. Hayden Stevens 6. Cameron Robertson 7. Joseph Dillon 8. Nash Hillier 9. Malakye Enasio 10. Thomas Epere 11. Brooklyn Malietoa 12. Alex Fonoti 13. Blake Graham 14. Marshall Le Maitre 15. Peter Tafaese 16. Vonughzell Leota 17. Chad Daniels 18. Cooper Magann 19. Cody Kay 20. Jack O’Connor

Referee : Isaac El-Hassen
Sideline Ref’s : Brett Eyb, Deacon Cameron

Western Suburbs Magpies v Balmain Tigers
Sat February 5 2022, 2:00pm at Kirkham Oval

Western Suburbs Magpies

1. Luke Laulilii 2. Lawdez Taurerewa-Yucel 3. William Craig 4. Daniel Waqa 5. Nathaniel Gallagher 6. Heath Mason 7. Luke Keppie 8. Jordan Miller 9. Tallyn Da Silva 10. Harry Delaney 11. Jeremiah Leatigaga 12. Lachlan Galvin 13. Kit Laulilii 14. Heith Pritchard 16. Thomas Pati 17. Sosefo Finau 18. Callum McMenemy

Balmain Tigers

1. Cameron Kanaan 2. Patrick Cleary 3. Bryan Jorgensen 4. Joseph Raad 5. Charlie Khamis 6. Kian Edmed 7. Alex Conti 8. Lipina Ata 9. Zaid Lehn 10. Aidan Harb 11. Keenan Lawandos 12. Sam Schmitzer 13. Patrick Young 14. Benjamin Noble 15. Velangilala Otutaha 16. Christian Moussa 17. Hamze Najjarine 19. Charles O’kane 20. James Safi 21. Paul Vaokakala

Referee : Tobi Holder
Sideline Ref’s : Matthew Gomes, Ramzi Daizli

Related Links

NSWRL

More NSWRL Junior Rep’s news

More posts from this section

Recent Posts

More in NSW Junior Reps