Connect with us

Harold Matthews Cup

Harold Matthews Cup Round 3 Team lists

Harold Matthews Cup Round 3 Team lists (Photo : Steve Montgomery)
Harold Matthews Cup Round 3 Team lists (Photo : Steve Montgomery)

Harold Matthews Cup Round 3 Team lists

Author : NSWRL

All times are listed in SYDNEY unless otherwise noted.

A third of the way though the NSWRL Junior rep’s season and here is the Harold Matthews Cup Round 3 Team lists

Cronulla-Sutherland Sharks BYE

North Sydney Bears BYE

Sydney Roosters BYE

Canberra Raiders v Penrith Panthers

Canberra Raiders

1. Lekani Mpaso 2. Samuel Gash 3. Siamani Leuluai 4. Jacob Iosefa 5. Jack Clutterbuck 6. Sam Chapman 7. Brayden O’reilly 8. Kyle Mcdermott 9. Xavier Cacciotti 10. Jayden Wolfe 11. Noah Martin 12. Jonah Anderson 13. Owen Hromow 14. Ethan Alaia 15. Noah Killeen 17. Jayden Svager 18. Beniel Dakunibubului 19. Elvis Nauer-Wood

Penrith Panthers

1. Joshua Debritt 2. Jaxen Edgar 3. Wilson De Courcey 4. Malakai Folau 6. Jett Cleary 7. Kaydden Hoad 8. Judah Galuvao 10. Hunt Leavai 11. Semisi Faasisila 12. Braith Boyd 13. Connor Vardanega 14. Billy Thompson 15. Angus Thompson 16. Tana Papu 17. Hokafonu Lemoto 18. Casey Mclean 20. Riley Pollard 21. Connor Autagavaia 22. David Afu 24. Grayson Tukaki 25. Jack Ewer

Referee :
Sideline Ref’s :

Western Suburbs Magpies v Parramatta Eels

Western Suburbs Magpies

1. Luke Laulilii 2. Lawdez Taurerewa-Yucel 3. William Craig 4. Daniel Waqa 5. Tajh Colquhoun 6. Heath Mason 7. Luke Keppie 8. Jordan Miller 9. Tallyn Da Silva 10. James Folaumoetui 11. Jeremiah Leatigaga 12. Lachlan Galvin 13. Kit Laulilii 14. Heith Pritchard 15. Ewan Xeureb 16. Kohan Adler 17. Denzel Schaafhausen-mino 18. Bowen Roper 19. Nathaniel Gallagher 20. Rielly Smith

Parramatta Eels

1. Mohamed Alameddine 2. Luke Maroun 3. Michael Gabrael 4. Fagalele Fagalele 5. Richard Penisini 6. Blaize Talagi 7. Lorenzo Talataina 8. Sam Tuivaiti 9. Matthew Arthur 10. Kobi Hurford 11. Jezaiah Funa-iuta 12. Tyrese Lokeni 13. Sebastian Piukala 14. Zaidas Muagututia 15. Jordan Faleono 16. Tyson Sangalang 17. Joshua Bridgett 18. Jordan Uta

Referee :
Sideline Ref’s :

South Sydney Rabbitohs v Newcastle Knights

South Sydney Rabbitohs

1. Braethan Bilich 2. Yasin Kuscu 3. Daniel Wright 4. Lancelot Tovio 5. Tane Wilson 6. Zane Rugless 7. Joseph Teaupa 8. Jerome Joseph-Riogi 9. Bailey Smith 10. Lennox Risati 11. Mateus Heslin 12. Ryan Casey 13. Daniel Lua 14. Mitchell Owen 15. Kalasini Papali’i 16. Jaii Robertson 17. Jack Tucker 18. Benedict Lopeti 19. Leon Bunton 20. Max Laing

Newcastle Knights

1. Fletcher Thompson 2. Taylor Griffen 3. Connor Votano 4. Navren Willett 5. Zeek Faulkner 6. Jye Linnane 7. Logan Aoake 8. Cody Hopwood 9. Khynan Butler 10. Jarred Williams 11. Jacob Marshall 12. Harper Collins 13. Jett Woodward 14. Tyrese Gordon 15. Jack Hillier 16. Beau Slade 17. Will Cannavo 18. Taimana Elers

Referee :
Sideline Ref’s :

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Balmain Tigers

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Brooklyn Taumata 2. Pauliasi Sorovi 3. Sosaia Kaufusi 4. Julius Mautama-latu 5. Daniel Christodoulou 6. Mitchell Woods 7. Bronson Rueben 8. Massimo Mari 9. Mohamad Rajab 10. Fanafou Seve 11. Sione Lolohea 13. Bailey Myers 14. Abdoulaye Bah 15. Mitchell Rowles 16. Archie Riley 17. Sitiveni Taulanga 19. Bilal El-Youssef 20. Peter Assaf

Balmain Tigers

1. Cameron Kanaan 2. Charlie Khamis 3. Bryan Jorgensen 4. Joseph Raad 5. Patrick Cleary 6. Christian Moussa 7. Alex Conti 8. Aidan Harb 9. Benjamin Noble 10. Edwin Langi 11. Christos Vournovas 12. Keenan Lawandos 13. Patrick Young 14. Zaid Lehn 15. Hamze Najjarine 16. Angus Gray 17. Marc Tannous 18. Charles O’kane 19. Velangilala Otutaha 20. Paul Vaokakala

Referee :
Sideline Ref’s :

Manly-Warringah Sea Eagles v Illawarra Steelers

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Lehi Hopoate 2. Nepote Taufa 3. Maxwell Taotua 4. Thomas Klem 5. Calvin Levy 6. Brycen Anae-roberts 7. Jackson Cahill-smith 8. Kakile Leha 9. William Ben 10. Zedrick Fa’i Tupulua 11. Mitchell Taotua 12. Roy Quiroz-Mapusua 13. Leonard Plati 14. Jake Fulton 15. Cayden Close 16. Simione Laiafi 18. Julius Pula 19. Isaia Tu’ifua 21. David Kelly

Illawarra Steelers

1. Clay Baldock 2. Tom Kirk 3. Toby Rumble 4. Hayden Buchanan 5. Samson Mcallister-wood 6. Jackson Rieck 7. Kade Reed 8. Jai Duncan 9. Dextar Grant 10. Ramses Munro 11. Daniel Meafou 12. Isaac Laughton 14. Seth Pearman 15. Viliami Amone 16. Paea Sione Liteila Ahio 17. Beau Devlin 18. Kaide Pratt 19. Darnell Te Ahuru 20. Tristan Dawson 21. Caleb Hall 22. Daniel Brady

Referee :
Sideline Ref’s :

Central Coast Roosters v St George Dragons

Central Coast Roosters

1. Riley Burke 2. Jackson Pennell 3. Tyreece Arama 4. Tyrone Dorrell 5. Aymn Hamilton 6. Matthew Humphries 7. Jake Elliott 8. Atticus Fotofili 9. Malachi Smith 10. Brodie Moore 11. Will Hartley 12. Layton Hillman-hohua 14. Zac Gillett 15. Jack Legge 16. Noah Hill 17. Dylan Coyte 18. Kyan Parker 19. Zack Visconti 23. Travis Northey

St George Dragons

1. Jack O’Connor 2. Samuel Sili 3. James Mirceski 4. Lyric Craft-te Moananui 5. Malik Amine 6. Shadi Hammoud 7. Bronson Emery 8. Manase Feiloakitau 9. Tyrus Siana Salanoa 10. Corey Ackers 11. Jacob Halangahu 12. Mohammed Salami 13. Finau Latu 14. Jacob Chmaisse 15. Cyrus Stanley-Traill 16. Kobe Pepene 17. Jonty Perestrelo 18. Daniel Tiberti

Referee :
Sideline Ref’s :

Related Links

SG Ball Cup Round 3 team lists

Harold Matthews Cup Round 3 team lists

Tarsha Gale Cup Round 3 team lists

NSWRL

More NSWRL Junior Rep’s news

More posts from this section

Recent Posts

More in Harold Matthews Cup