Connect with us

Tarsha Gale Cup

Tarsha Gale Cup Round 3 team lists

Tarsha Gale Cup Round 3 team lists (Photo : Steve Montgomery)
Tarsha Gale Cup Round 3 team lists (Photo : Steve Montgomery)

Tarsha Gale Cup Round 3 team lists

Author : NSWRL

All times are listed in SYDNEY unless otherwise noted.

We’ve a third of the way through the NSWRL Junior Rep’s season this weekend and here are the Tarsha Gale Cup Round 3 team lists

North Sydney Bears BYE

Defending Tarsha gale Cup champions the St. George Dragons have the bye this week (Photo : Steve Montgomery)

Defending Tarsha gale Cup champions the St. George Dragons have the bye this week (Photo : Steve Montgomery)

St George Dragons BYE

Illawarra Steelers v Penrith Panthers

Illawarra Steelers

1. Annabel McDonald 2. Lilli Odea 3. Maddison D Ombrain 4. Jordyn Preston 5. Suliasi Aho 6. Lily Rogan 7. Sian Allen 8. Jemma Gallagher 9. Salma Nour 10. Tiana Kore 11. Mackenzie Lear 12. Sienna Morgan 13. Taimani Kolomaka 14. Brody Preston 16. Tully Phillips 17. April Stevens 19. Lily Gibson 22. Alivia Brown

Penrith Panthers

1. Yasmine Baker 2. Hayley Campbell 3. Kahliah Brown 4. May Tareha 5. Siulolovao Vave 6. Taytana Ifopo 7. Chelsea Makira 8. Christina Neria 9. Natalie Vaka 10. Eseta Pa 11. Helen Tuimavave 12. Linae Williams 13. Ilisia Haumono 14. Faith Tseros 15. Lyshante Taramai 17. Timea Pasili 20. Taylah Pollard 21. Brooke Talataina 23. Ainzle Tarau 26. Paige-Lee Stubbs

Referee :
Sideline Ref’s :

Wests Tigers v Parramatta Eels

Wests Tigers

1. Shelby Muir 2. Maraia Rorocla 3. Mia Taylor 4. Jae Patu 5. Amber Johnstone 6. Georgia Edwards 7. Sherina Cauchi 8. Katie Edwards 9. Imogen Hope 10. Imogen Gobran 11. Claire Kennedy 12. Shanae Leech-morrison 13. Eliza Siilata 14. Adelle Brett 15. Molly Lewis 16. Siennah Grgich 17. Tehillah Vaeluaga 19. Chantel Lee

Parramatta Eels

1. Debbie Doueihi 2. Ameena Kanj 3. Jacinta Tui 4. Petesa Lio 5. Alysha Bell 6. Tallara Bamblett 7. Rosemarie Beckett 8. Petalina Atoa 9. Ashlee Pottinger 10. Ruby-Jean Kennard 11. Tahleisha Maeva 12. Kyanna Lokeni 13. Summah Terare 14. Kasey Quye 15. Melenuku’o ‘Akau’ola Laula 16. Lei-lani Tua 17. Katalina Vave 18. Quin McVey 19. Emily Waters 20. Chelsea Steele 22. Tamerah Leati

Referee :
Sideline Ref’s :

South Sydney Rabbitohs v Newcastle Knights

South Sydney Rabbitohs

1. Avalon Pallier 2. Kiara Green 3. Lillah Hoffman 4. Indie Mcdonald 5. Havana Simpson 6. Parker Stanton 7. Siniva Sa’anga 8. Maya Harris 9. Kasey Taaffe 10. Alyna Anitelea 11. Shyla Mundine 12. Yilara Widders 13. Luti Maile 14. Grace Toga 15. Wilma Niki Esekielu Vai 16. Paige Bush 17. Ma’ata Manukia 18. Sheridan Fahey

Newcastle Knights

1. Alyssa Shoulders 2. Kasey Gaukroger 3. Shanti Evans 4. Mia Middleton 5. Madison Marmion 6. Kyah Watters 7. Matilda Jones 8. Ebony Woodcock 9. Jesse Southwell 10. Kayla Waldron 11. Lilly Davies 12. Jules Kirkpatrick 13. Mercydes Metcalf 14. Sophie Clancy 15. Tori Brazier 16. Georgia Chapple 17. Lexi Beagan 18. Tiarna West

Referee :
Sideline Ref’s :

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Cronulla-Sutherland Sharks

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Bree Stone 2. Keelie Wilson 3. Piper Spackman 4. Abigayle Sekitoga 5. Bethany Taufa 6. Leela Ma-chong 7. Breanah Scerri 8. Anna Seata Takapautolo 9. Monique Najjar 10. Nella Lima 11. Elisa Niki 12. Kate Fallon 13. Monalisa Soliola 14. Tarli Dennis 15. Foxy Clune 16. Cherellyn Tapuai 17. Afeni Tabuai-Salee 19. Lauren Beaton 20. Annie Mati-leifi 21. Madison So-Murphy

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Chloe Boston 2. Ella Gould 3. Taylah Charman 4. Chelsee Austin 5. Tayah Beckett 6. Brooke Elliott 7. Sienna Stewart 8. Skye Brennan 9. Maddie Dodson 10. Kirsty Sant 11. Emeline Taufaeteau 12. Tayla Curtis 13. Sophia Griffin 14. Shontae Salmon 15. Talei Vakauta 16. Cali Clark 17. Kalolaine Veikoso 18. Sereena Moussa 19. Zoe Topham 20. Abbey Austin 21. Angie Tucker

Referee :
Sideline Ref’s :

Canberra Raiders v Sydney Roosters Indigenous Academy

Canberra Raiders

1. Alanna Dummett 2. Tikirah-Ann Douglas 3. Georgia Willey 4. Roxy Horne 5. April Downey 6. Jaxan Blackhall 7. Makayla Morris 8. Amelia Kiriui 9. Tahnee Mcgregor 10. Hayley Liddle 11. Chloe Doon 12. Maata Alai-Lokeni 13. Kayla Fleming 14. Carly Heyman 15. Cassius Delamere 16. Ruby Morrisey 17. Felicity Bell 18. Hunter Ings

Sydney Roosters Indigenous Academy

1. Maddie Binding 2. Charlize Lloyd-Phillips 3. Elizabeth Lomu-Stewart 4. Aneeka Reilly 5. Zoe Cass 6. Anneka Wilson 7. Tayla Montgomery 8. Milly Lupo 9. Ally Bullman 10. Kalosipani Hopoate 11. Otesa Pule 12. Leilani Wilson 13. Iesha Duckett 14. Jessica Whitehead 15. Indee Brown 16. Joiful Fotu-moala 17. Zali Fulton

Referee :
Sideline Ref’s :

Related Links

SG Ball Cup Round 3 team lists

Harold Matthews Cup Round 3 team lists

Tarsha Gale Cup Round 3 team lists

NSWRL

More NSWRL Junior Rep’s news

 

More posts from this section

Recent Posts

More in Tarsha Gale Cup