Connect with us

NSW Junior Reps

Tarsha Gale Cup Round 5 Team Lists

Tarsha gale Cup Round 5 Team Lists (Photo : Bryden Sharp / bsPhotos.com.au)
Tarsha gale Cup Round 5 Team Lists (Photo : Bryden Sharp / bsPhotos.com.au)
Lead Photo courtesy : Bryden Sharp / bsphotos.com.au

Tarsha Gale Cup Round 5 Team Lists

Sydney Roosters Indigenous Academy v Wests Tigers
Sat March 7 2020, Kick Off 10:00 AM at Morry Breen Oval

Sydney Roosters Indigenous Academy

1. Avalon Pallier 2. Zoe Cass 3. Sophie Whitton 4. Jada Karam 5. Shernille Ellis 6. Tayla Montgomery 7. Courtney Tamati 8. Milly Lupo 9. Jessica Deakin 10. Anita Brown 11. Jamie-Lee Rooke 12. Teisha Saunders 13. Tarnee Evans 14. Taneka Todhunter 15. Maya Svagelli 16. Lailah Prince 17. Checoby Murray 18. Maddie Binding 19. Iesha Duckett 20. Keilee Joseph

Wests Tigers

1. Jessica Whelan 2. Shelby Muir 3. Hannah Pratt 4. Ally Beaufils 5. Tateana Rauhina 6. Briana Dean 7. Georgia Nies 8. Eileen Sinaki-Teulilo 9. Taleah Gibson 10. Piper Sutton 11. Tiamo Williams 12. Folau Vaki 13. Jessica Kennedy 14. Monique Najjar 15. Eliza Siilata 16. Imogen Gobran 17. Neetaya Chanadoungdee 19. Tehillah Vaeluaga 21. Chloe Newman 22. Abbey Riley

Referee’s: Ethan Rix, Sideline : Harrison Baysarri, Jordan Chidiac

St George Dragons v Cronulla-Sutherland Sharks
Sat March 7 2020, Kick Off 10:00 AM at Mascot Oval

St George Dragons

1. Breeze E’e 2. Cassey Tohi-Hiku 3. Stella Tijou 4. Bienne Terita 5. Chelsea-Lina Koomson 6. Rayven-Jodeci Boyce 7. Limiah Enoka 9. Erana Reti 11. Rysh’e Fa’amausili 12. Nesia Ben 13. Myah Tahan 14. Jessika Lealaiauloto 15. Zali Waihape 16. Fatafehi Hanisi 17. Katarina Raravula 18. Adi Melaia Tokabobo 19. Emily Smidt 20. Tyla Amiatu

Cronulla-Sutherland Sharks

1 Jaime Chapman (c), 2 Chloe Boston, 3 Andie Robinson, 4 Bronti Westaway, 5 Tayah Beckett, 6 Tia Hinds, 7 Zali Hopkins, 8 Lilli Kelly, 9 Sienna Stewart, 10 Skye Brennan, 11Ally Weir, 12 Sian Allen, 13 Tegan Dymock (c), Interchange, 14 Indiana Killick, 15 Kirsty Sant, 16 Charlee Proctor, 17 Taylah Vella, 18 Erika Kavana, 19 Sophia Griffin, 20 Ella Gould

Referee’s : Mitchell Pitscheider, Sideline : Jacob Nye, Stephanie Penteado

Penrith Panthers v Illawarra Steelers
Sat March 7 2020, Kick Off 10:00 AM at St Marys Leagues Stadium

Penrith Panthers

1. Rosemarie Beckett 2. Danielle Kellar 3. Tahleisha Pugh 4. Madison Graham 6. Hope Tevaga 8. Jade Toleafoa 9. Ebony Prior 10. Tyra Gristwood 11. Faith Nimmo 12. Kadeesha King 14. Gabbi Edwards 17. Petesa Lio 18. Lorijocacha Ane Masame 20. Raquel Leger 22. Summer Brown 23. Loreen Luamanuvae 24. Katalina Vave 26. Georgia Edwards

Illawarra Steelers

2. Teagan Williams 4. Jordyn Preston 5. Keele Browne 6. Riley Scott 8. Alex Wallace 9. Salma Nour 10. Viena Tinao 11. Ula-Mari Time-Cribb 12. Chantel Tugaga 13. Keeley Kopara 14. Rhiannon Tungai 15. Lily Rogan 16. Mollie Bonham 18. Amy Tietjens 19. Alivia Brown 20. Madysson Shoemark 21. Caitlin Clarges 23. Jemma Gallagher

Referee’s : Brodie Rushby, Sideline : Justin Saadah, Mariam Rafaie

Parramatta Eels v Newcastle Knights
Sat March 7 2020, Kick Off 11:30 AM at Ringrose Park

Parramatta Eels

1. Demia Pritchard 2. Tamerah Leati 3. Summah Terare 4. Gwen Swann 5. Chelsee Austin 6. Hannah Mcfadyen 7. Marama Whanga Katipa 8. Martha Fua 9. Ella Pinder 10. Losalio Sita Payne 11. Lydia Tavui-Leota 12. Ruby-Jean Kennard 13. Manaia Blair 15. Emma Cutbush 16. Amy Kellett 17. Shondell Akhabube 21. Shannai Vakai 23. Shaelene Elliott

Newcastle Knights

1. Mia Middleton 2. Terri-Lee Van Wyk 3. Montana Shoesmith 4. Carissa Reid 5. Kyah Watters 6. Jorja Holden 7. Morgan Keys 8. Lexi Beagan 9. Monica-Lee Morris 10. Kyhamoana Tevi-Fuimaono 11. Tahlia Smith 12. Bree Chester 13. Ebony Woodcock 14. Matilda Jones 15. Tanisha Tupou 16. Macy Taape 18. Samara Ross 19. Oaklee Tighe 20. Janaya Trapman 21. Heidi Trethrowan 23. Chelsea Brander

Referee’s : Ramzi Daizli, Sideline : Lukas Durrant, Darcy Hind

Canberra Raiders v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat March 7 2020, Kick Off 12:00 PM at Raiders Club Belconnen

Canberra Raiders

1. Madyson Tooth 2. Klaudia Osztrenkovics 3. Valasi Asomua 4. Grace Tai 5. Molly Carr 6. Makayla Morris 7. Krystal Blackwell 8. Holly Jane Christison 9. Maddie Dodson 10. Amelia Kiriui 11. Samantha Clegg 12. Grace Martin 13. Geena Elliott 14. Kathryn Niki 15. Hayley Liddle 16. Kaylee Roy 17. Maata Alai-Lokeni 18. Carly Wilkin

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Lily Marsters 2. Addyson Winterstien 3. Molimoli Sika 4. Leah-Rhys Toka 5. Afeni Tabuai-Salee 6. Anneka Wilson 7. Leilani Wilson 8. Mya Hill-Moana 9. Charkyl Ngamotu 10. Tamika-Che Tohia 11. Indee Brown 12. Anjali Mence 13. Precious Papalii 14. Stephanie Baker 15. Mia Henderson 16. Anna Seata Takapautolo 19. Sarah Kitiona 23. Leilani Arona

Referees’: Jack Gerrie, Sideline : Gage Miles, Aidan Richardson

More posts from this section

Recent Posts

More in NSW Junior Reps