Connect with us

Jersey Flegg Cup (u21's)

JFC round 3 team lists

NSWRL Jersey flegg Cup round 5 team lists (Photo : steve Montgomery)
NSWRL Jersey flegg Cup round 5 team lists (Photo : steve Montgomery)

JFC round 3 team lists

Author : OurFootyTeam

JFC round 3 team lists

All times are listed in SYDNEY times

NSWRL Jersey flegg Cup round 5 team lists (Photo : steve Montgomery)

NSWRL Jersey flegg Cup round 5 team lists (Photo : steve Montgomery)

Melbourne Storm BYE
Penrith Panthers BYE

Manly-Warringah Sea Eagles v Parramatta Eels
Fri March 17 2023, 6:00pm @ HE Laybutt Sporting Complex, Blacktown

Manly-Warringah Sea Eagles

2. Una Uasi 3. Tutonu Junior Wright 4. Fletcher Myers 5. Tom Jarrett 6. Luke Tucker 7. Harradyn Wilson 8. James Uesele 9. Daniel O’Donnell 11. Iverson Mapu-Satiu 12. Zane Dunford 13. Caleb Navale 16. Kylan Mafoa 17. Jonathan Chan 18. Nathaniel Bakon 19. Brayden Ottman 20. Connor Cromarty

Parramatta Eels in action in round 5 (Photo : Steve Montgomery)

Parramatta Eels in action in round 5 (Photo : Steve Montgomery)

Parramatta Eels

2. Beau Newlands 3. William Latu 4. Turoa Williams 5. Lene Feterika 6. Mac Puafisi 7. Riley Lack 8. Brock Parker 9. Jacob Davis 10. Jontay-Junior Betham-Misa 11. Jock Brazel 12. Max Topou 13. Nicholas Lenaz 14. Noah Reed 15. Lachlan Mears-Crabbe 16. Nikau Wrathall 17. Ned Hicks 18. Tyson Chase

Referee :
Sideline Ref’s :

St George Illawarra Dragons v Newcastle Knights
Sat March 18 2023, 12:20pm @ Ron Costello Oval, Shellharbour

St George Illawarra Dragons

1. Dane Courtney 2. Brock Sepulveda 3. Benjamin Rumble 4. Ben Johnson 5. Cooper Roberts 6. Callum Perryman 7. Riley Pascoe 8. Bryce Magnone 9. Ryan Barbuto 10. Jacob Webster 11. Harry Rudd 12. Campbell Watchirs 13. Declan Purcell 14. Trey Barlow 15. Thomas Phillips 16. Travis Barrett-Hancock 17. Matthew Noakes 18. Ryan Hodgson 19. Maxwell Pritchard

Newcastle Knights

1. Luke Pietzner 2. Jahoiyakira Afoa 3. Declan Pettet 4. Freeman Forsythe 5. Jhett Butler 6. Logan Jones 7. Mitch Henderson 8. Braye Guyan 9. Takarei Kuru 10. Jack Cullen 11. Jackson Shade 12. Travis Petersen 13. Brock Greacen 14. Harry Reid 15. Aiden Shepherd 16. Lachlan Williams 17. Kodi Crowther

Referee :
Sideline Ref’s :

Wests Tigers v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat March 18 2023, 3:00pm @ Kirkham Oval, Camden

Wests Tigers

1. Marcus Tanner 2. Kienan Tempest 3. Compton Fuatimau 4. Josh Feledy 5. Jay Kirk 6. Naati Teaupa 7. Zane Camroux 8. Tanous Sukkar 9. Jaycob Anjoul 10. Cody Kelso 11. Sione Vaihu 12. Finnley Neilsen 13. Cayne Nicholas 14. Bailey Hodges 15. Herman Tofaeono 16. John Tuipulotu 17. Tristyn Ball 18. Joseph Delle 19. Harrison Henson 22. Trey Peni

Canterbury-Bankstown Bulldogs

2. Cameron Lawrence 3. Reuben Moyle 4. Eric Vaafusuaga 5. Eli Clark 6. Sione Moala 7. Joseph O’Neil 8. Jack Todd 9. Samuel Inoke 10. Tim Johannssen 11. Lachlan Vale 12. Harry Hayes 13. Luke Smith 14. Danny Ghantous 16. Fahmy Toilalo 19. Tyrone Nean 22. Epeli Sukanaivalu 25. Noah Johannssen

Referee :
Sideline Ref’s : 

Sydney Roosters v South Sydney Rabbitohs
Sun March 19 2023, 1:30pm @ Wentworth Park, Glebe

Sydney Roosters

1. Owen Flaherty 2. Isaac Guba 3. Kyron Fekitoa 4. Corey Ross 5. Matua Robinson 6. Tyler Colley 7. Hugo Savala 8. Tayson Fakaosi 9. Christian Abal 11. Phoenix Steinwede 12. Max McCathie 13. Caleb Tohi 14. Braith Alexander 15. Sione Vaenuku 16. Kenny Saad 17. Angus Fahey

South Sydney Rabbitohs

1. Emmanuel Di Bartolo 2. Carson Kaho 3. Samuel Jinks 4. Jude Saldanha 5. Leon Te Hau 6. Keahlan Bray 7. Joseph Nohra 8. Louis Grossemy 9. Romano Cook 10. Isaiah Vailalo 12. Cruise Tweedie 13. Jaxson Rahme 14. Mitchell Chester 15. William Abou-Arrage 16. Charles Vaka 17. Trent Griffiths 18. Dranza Hawe-De-Thierry 19. Archie Donnelly

Referee :
Sideline Ref’s :

Canberra Raiders v Cronulla-Sutherland Sharks
Sun March 19 2023, 2:15pm @ GIO Stadium Canberra, Bruce ACT

Canberra Raiders

1. Chevy Stewart 2. Utuloa Asouma 3. Brad Morkos 4. Jack Sandford 5. Livai Kaloutolu 6. Ethan Strange 7. Noah Ryan 8. Eneseli Kamuta 9. Toby Thorburn 10. Jack Hartwig 11. Joshua Billing 12. Jacob Piper 13. Tate Rhea 14. Trent Borthwick 15. Jack Bishop 16. Joshua Pokoney 17. Arthur Brown 18. Deakin Bright

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Manaia Waitere 2. Te Wehi Waitere 3. Noah Lester 4. Benjamin Lavender 5. Cain Barnes 6. Max Riolo 7. Cody Fuz 8. Lachlan Crouch 9. Samuel Healey 10. Max Bradbury 11. Toby Boothroyd 12. Henry O’Kane 13. Blake Hosking 14. Kobie Wilson 15. Salesi Ataata 16. Toataua Porima 17. Thomas Crossle 18. Jed Hardy

Referee :
Sideline Ref’s :

Related Links

NSWRL

NSWRL Junior Reps Teams of the week Rnd 6

Action Photo Galleries

More NSWRL Junior Rep’s news 

More Women’s Rugby League news 

Harold Matthews Cup Draw / Results

SG Ball Cup Draw / Results

Tarsha Gale Cup Draw / Results

HNWP Draw / Results

Andrew Johns Cup Draw / Results

Laurie Daley Cup Draw / Results

(QRL) Mal Meninga Cup Draw / Results

(QRL) Cyril Connell Challenge Draw / Results

More posts from this section

Recent Posts

More in Jersey Flegg Cup (u21's)