Connect with us

Harold Matthews Cup

Harold Matthews Cup Round 6 team lists

Harold Matthews Cup Round 6 team lists (Photo : Steve Montgomery)
Harold Matthews Cup Round 6 team lists (Photo : Steve Montgomery)

Harold Matthews Cup Round 6 team lists

Author : OurFootyTeam

Harold Matthews Cup Round 6 team lists

Hook up with us on Social Media too

Instagram : OurFootyTeam – The Home of Junior Rugby League

Twitter: Follow @OurFootyteam – The Home of Junior Rugby League

Facebook : Like Stevemonty90 

CrashClaim, making new friends by accident

Penrith Panthers BYE

Balmain Tigers v Sydney Roosters
Fri March 18 2022, 6:30 PM @ Leichhardt Oval, Lilyfield

Balmain Tigers

1. Cameron Kanaan 2. Michael Nassar 3. Bryan Jorgensen 4. Joseph Raad 5. Patrick Cleary 6. Christian Moussa 7. Alex Conti 8. Aidan Harb 9. Benjamin Noble 10. Edwin Langi 11. Keenan Lawandos 13. Hamze Najjarine 14. Zaid Lehn 16. Charles O’Kane 17. Christos Vournovas 18. Marc Tannous 19. Kian Edmed 20. Paul Vaokakala

Sydney Roosters

1. Cooper Toy 2. Baxter Warner 3. Kade Maguire 4. Zac Sarfati 5. Jonti Morshead-Feildel 6. Caleb Sinclair-Harris 7. Toby Rodwell 8. Alexanda Leapai 9. Jaxson Allen 10. Delasalle Vaa 11. Ethan Roberts 12. Jackson De Lisle 13. Blake Steep 14. Jules Walker 15. Julius Mitchell 16. Lachlan Doheny 17. Javahn Stevenson-Hala

Referee : 
Sideline Ref’s :

Western Suburbs Magpies v South Sydney Rabbitohs
Sat March 19 2022, 10:30am  Kirkham Oval, Camden

Western Suburbs Magpies

Magpies team not available yet

Referee : 
Sideline Ref’s :

South Sydney Rabbitohs

1. Braethan Bilich 2. Brooklyn Bretlen 3. Max Laing 4. Lancelot Tovio 5. Tane Wilson 6. Daniel Wright 7. Joseph Teaupa 8. Setefano Sele 9. Bailey Smith 10. Lennox Risati 11. Mateus Heslin 12. Ryan Casey 13. Daniel Lua 14. Mitchell Owen 15. Jerome Joseph-Riogi 16. Jaii Robertson 17. Oscar Petroni 18. Benedict Lopeti 19. Leon Bunton

Referee : 
Sideline Ref’s :

St George Dragons v Illawarra Steelers
Sat March 19 2022, 11:30 PM @ Mascot Oval, Mascot

St George Dragons

1. Pat O’Connor 2. Samuel Sili 3. James Mirceski 4. Lyric Craft-Te Moananui 5. Malik Amine 6. Shadi Hammoud 7. Bronson Emery 8. Manase Feiloakitau 9. Jacob Ayoub 10. Cyrus Stanley-Traill 11. Jacob Halangahu 12. Mohammed Salami 13. Corey Ackers 14. Harley Yates 15. Finau Latu 16. Kobe Pepene 17. Jonty Perestrelo 18. Daniel Tiberti

Illawarra Steelers

1. Clay Baldock 2. Tom Kirk 3. James Walsh 4. Hayden Buchanan 5. Samson McAllister-Wood 6. Jackson Rieck 7. Daniel Brady 8. Letham Manago 9. Seth Pearman 10. Viliami Amone 11. Daniel Meafou 12. Isaac Laughton 14. Isaiah Hegedus 15. Kaide Pratt 16. Ramses Munro 17. Beau Devlin 18. Jai Duncan 19. Darnell Te Ahuru 20. Toby Rumble 21. Caleb Hall 25. Palu Tausala 26. Paea Sione Liteila Ahio

Referee :
Sideline Ref’s :

Parramatta Eels v North Sydney Bears
Sat March 19 2022, 12:00 PM @  New Era Stadium, Cabramatta

Parramatta Eels

1. Mohamed Alameddine 2. Luke Maroun 3. Michael Gabrael 4. Fagalele Fagalele 5. Richard Penisini 6. Blaize Talagi 7. Lorenzo Talataina 8. Sam Tuivaiti 9. Matthew Arthur 10. Kobi Hurford 11. Charbel Chehade 12. Tyrese Lokeni 13. Sebastian Piukala 14. Zaidas Muagututia 15. Joshua Bridgett 16. Jordan Uta 17. Jacob John 18. Jordan Faleono

North Sydney Bears

1. Hayden Stevens 2. Jemaine Nikua 3. Mitchell Heather 4. Cooper Magann 5. Jack O’Connor 6. Cameron Robertson 7. Malakye Enasio 8. Nash Hillier 9. Chad Daniels 10. Thomas Epere 11. Peter Tafaese 12. Alex Fonoti 13. Blake Graham 14. Marshall Le Maitre 15. Nicholas Ashdown 16. Vonughzell Leota 17. Kobi Walsh 19. Thomas Grech 20. Hoseah Neli 21. Zachary Coom 22. Joseph Dillon

Referee :
Sideline Ref’s :

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Newcastle Knights
Sat March 19 2022, 1:30 PM @ Belmore Sports Ground, Belmore

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Brooklyn Taumata 2. Tylah Slate 3. Sosaia Kaufusi 4. Charles Afeaki 5. Peter Assaf 6. Mitchell Woods 7. Bronson Rueben 8. Sitiveni Taulanga 9. Mohamad Rajab 10. Fanafou Seve 11. Mohamed Hadid 12. Massimo Mari 13. Bailey Myers 14. Abdoulaye Bah 15. Mitchell Rowles 16. Archie Riley 19. Bilal El-Youssef 20. Abdul-Kareem Kheir

Newcastle Knights

1. Logan Aoake 2. Benjamin Geary 3. Connor Votano 4. Navren Willett 5. Tully Wholert 6. Jye Linnane 7. Charlie Henderson 8. Cody Hopwood 9. Khynan Butler 10. Beau Slade 11. Jacob Marshall 12. Jermaine McEwen 13. Jett Woodward 14. Taimana Elers 15. Jarred Williams 16. Jack Hillier 17. Will Cannavo 19. Tyrese Gordon 20. Blake O’Doherty

Referee :
Sideline Ref’s :

Canberra Raiders v Central Coast Roosters
Sun March 20 2022, 2:00 PM @ Greenway Oval, Tuggeranong

Canberra Raiders

1. Lekani Mpaso 2. Samuel Gash 3. Siamani Leuluai 4. Jacob Iosefa 5. Jack Clutterbuck 6. Sam Chapman 7. Jonah Anderson 8. Jayden Wolfe 9. Xavier Cacciotti 10. Mathias Tomuli-Ah-Kuoi 11. Noah Martin 12. Ethan Alaia 13. Owen Hromow 14. Noah Marcantonio 15. Jed Reardon 16. Noah Killeen 17. Kyle McDermott 18. Elvis Nauer-Wood 19. Beniel Dakunibubului 20. Samuel Taylor 21. Ben Castle

Central Coast Roosters

1. Riley Burke 2. Jackson Pennell 3. Tyreece Arama 4. Aymn Hamilton 5. Tyrone Dorrell 6. Matthew Humphries 7. Jake Elliott 8. Kyan Parker 9. Malachi Smith 10. Brodie Moore 11. Dylan Coyte 12. Riley Watson-Miletic 13. Atticus Fotofili 14. Zac Gillett 16. Noah Hill 19. Zack Visconti

Referee :
Sideline Ref’s :

Cronulla-Sutherland Sharks v Manly-Warringah Sea Eagles
Sun March 20 2022, 2:30 PM @ PointsBet Stadium, Woolooware

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Chevy Stewart 2. Nicholas Pantelis 3. Albert Litisoni 4. Jayze Tuigamala 5. Will Stewart 6. Ashton Simmonds 7. Bryce Sait 8. Lachlan Araullo 9. Blake Woodger 10. Jai Davies 11. Joshua Sidoti 12. Jasper Catton 13. Alex Challenor 14. Lochi McMartin-Catlett 15. Lama Afu 16. Chris Christodoulou 17. Max Mccarthy 18. Kurt Montgomery 19. Viliami Hikila 20. Ngarotata Enoka 21. Lewis Budd 22. Alex Mcfadden 23. Tanna Featherstone

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Lehi Hopoate 2. Nepote Taufa 3. Maxwell Taotua 4. Thomas Klem 5. Calvin Levy 6. William Quinn 7. Jackson Cahill-Smith 8. Simione Laiafi 9. Jake Fulton 10. Zedrick Fa’i Tupulua 11. Mitchell Taotua 12. Roy Quiroz-Mapusua 13. Rene Bagon 14. Jack Branda 15. Tevita Tukuafu 16. Kerisiano Russell 17. Finnlay Bartlett 19. Isaia Tu’ifua 22. Leonard Plati 24. Brycen Anae-Roberts

Related Links

Harold Matthews Cup Rnd 6 Draw

More NSWRL Junior Rep’s News

More posts from this section

Recent Posts

More in Harold Matthews Cup