Connect with us

Australian Schoolboys

Top 50 under-18s in Australia

Isaiya Katoa Barker College

Top 50 under-18s in Australia

Author : Andrew Dawson and James Phelps News Corp Australia Sports

Rugby league schoolboys Top 50 The best under-18s in Australia ranked

CrashClaim - Making friends by accident

We rank the top 50 under-18 rugby league players in the country — including a young gun set to become one of the Dolphins’ inaugural NRL players.

Don’t miss out on the headlines from NRL. Followed categories will be added to My News.

These are the next generation of rugby league stars on the cusp of fulfilling their NRL dream.

We’ve scouted the top schoolboy talent from NSW and Queensland, revealing every player’s school, playing position, ranking and affiliated NRL club.

To highlight the extraordinary talent on display at the Australian Secondary Schools Rugby League National Championships (July 2-8 details of how to watch it here), we ranked the top 50 under 18 schoolboy players at the carnival.

Check out the list below before scouting the top 50 under 15 stars here.

TOP 50 UNDER 18

#50

Tyreece Tait

Tyreece Tait

State: Qld
Position: Wing
Affiliation: Broncos
School: Stretton College

The Broncos signed winger is quick, a genuine speedster who scorched across ovals around the south east during the Meninga Cup. He was a go to man for the strong Norths club, a genuine finisher.

Arama Hau Keebra Park SHS

#49

Arama Hau

Arama Hau Keebra Park SHS

State: Qld
Position: Lock
Affiliation: Titans
School: Keebra Park SHS

Hau, who plays No. 13, is an enormous raw talent from Keebra Park SHS. He has the pace and skills to easily transition mid match from the middle to edge and should benefit this year by captaining Keebra Park SHS in the Langer Trophy.l

#48

Tallyn Da Silva

Tallyn Da Silva Westfields Sports High School

State: NSW
Position: Hooker
Affiliation: Wests Tigers
School: Westfields Sports High

A talented hooker who has caught the eye of the Canberra Raiders.

Michael Gabrael Holy Cross College Ryde

#47

Michael Gabrael

Michael Gabrael Holy Cross College Ryde

State: NSW Position: Centre
Affiliation: Bulldogs
School: Holy Cross College Ryde

A centre hailing from Wentworthville, Gabrael has been signed by the Bulldogs on a three-year deal. He has excelled at every level as a junior.

#46

Israel Leota

Israel Leota Ipswich Grammar School

State: Qld
Position: Wing
Affiliation: Broncos
School: Ipswich Grammar School

Tall and athletic, Leota is an exciting wing prospect who has been in the Broncos’ system for years. A multi-talented athlete with a great vertical leap, he was another member of Karmichael Hunt’s Meninga Cup premiership winning side.

#45

Taj Brailey

Taj Brailey De La Sale College, Cronulla

State: NSW
Position: Hooker
Affiliation: Cronulla Sharks
School: De La Sale College

Another Brailey boy with a shot at playing NRL, Taj has attracted interest from several NRL clubs. Brailey will challenge Da Silva for selection in the Australian Schoolboys team.

#44

Lama Afu

Lama Afu Endeavour Sports High School

State: NSW
Position: Prop
Affiliation: Cronulla Sharks
School: Endeavour Sports High

Afu was considered so good by the Cronulla Sharks that the club relocated him from Queensland. The former Keebra Park High student will complete his schooling at Endeavour Sport High.

#43

Charlie Guymer

Charlie Guymer St Gregory’s College, Campbelltown

State: NSW
Position: centre
Affiliation: Eels
School: St Gregory’s College

Strong running centre in the mould Kurt Capewell. Could also play on the edge. Eels have earmarked him for their NRL development program.

#42

Tevita Penai

Tevita Penai St Brendan’s College, Yeppoon

State: Qld
Position: Prop
Affiliation: Cowboys
School: St Brendan’s College, Yeppoon

Penai is one of the baby’s of the list, a year 11 student who is regarded by good judges as the best teenage forward talent in the rugby league rich region of Rockhampton.

#41

Jamal Shibasaki

Jamal Shibasaki Ignatius Park College, Townsville

State: Qld
Position: Backrow
Affiliation: Broncos
School: Ignatius Park College

The brother of former NRL player Gehamat, Jamal Shibasaki starred for the Townsville Blackhawks playing left edge during the Meninga Cup season. He is big and strong with plenty of pace.

#40

Luke Laulilli

Luke Laulilli Westfields Sports High School

State: NSW
Position: Fullback
Affiliation: Wests Tigers
School: Westfields Sports High School

Selected in the NSW City Under 16s side after five-star performance in the Harold Mathews competition, Laulilli is a talented fullback hailing from Westfields Sports High.

#39

Jeremiah Matautia

Jeremiah Matautia Kirwan SHS

State: Qld
Position: Prop
Affiliation: Cowboys
School: Kirwan SHS

Matautia is a kid from the Land of the Giants, a towering front row forward from FNQ. He was one of the most authoritative front rowers in the under 18 club competition this season who led the Townsville Blackhawks charge into the Meninga Cup grand final.

#38

Kaiden Lahrs

Kaiden Lahrs Kirwan SHS

State: Qld
Position: Backrow
Affiliation: Broncos
School: Kirwan SHS

The son of former Test and NSW forward Tom, Lahrs was a Queensland 14-15 years schoolboy team selection in 2021.

He was one of the babies of the 18 years state carnival competition but is progressing nicely within the renowned rugby league environment at Kirwan SHS.

#37

Blaize Talagi

Blaize Talagi Westfields Sports High

State: NSW
Position: Five-eighth
Affiliation: Parramatta Eels
School: Westfields Sports High

Silky skills and the complete package, Talagi can kick, run and pass.

He is highly regarded by the Eels NRL coaching staff.

#36

Alex Conti

Alex Conti St Patricks, Strathfield

State: NSW
Position: Halfback
Affiliation: Tigers
School: St Patricks, Strathfield

A shining light for the Tigers in the Harold Matthews, Conti is one of several young guns in the Wests Tigers system. Conti is being managed by Braith Anasta.

#35

Alex Leapai

Alex Leapai Mabel Park SHS

State: Qld
Position: Prop
Affiliation: Roosters
School: Mabel Park SHS

The son of former Aussie heavyweight boxing champion Alex senior, Leapai is the biggest player in the Langer Trophy.

Signed by the Roosters, Leapai is a big, motivated prop who is only in Year 11. He benefited from an off-season with the Roosters and playing Harold Matthews under 17s.

#34

Michael Roberts

Michael Roberts Palm Beach Currumbin SHS

State: Qld
Position: Centre
Affiliation: Dolphins
School: Palm Beach Currumbin SHS

The brother of James “The Jet’’ Roberts, the Dolphins signed back is a man of many talents who can play wing, five-eight, centre or fullback with ease. He is a natural who scored an 80m winning try in schoolboy semi-final action last season.

#33

Jasper Catton

Jasper Catton De La Salle College, Cronulla

State: NSW
Position: Backrow
Affiliation: Cronulla Sharks
School: De La Salle College Cronulla,

The nephew of Andrew Ettingshuasen, Catton is a try scoring second rower who runs an impeccable line.

A standout for the Sharks in Harold Matthews.

#32

Joash Papalii

Joash Papalii Holy Spirit College

State: NSW
Position: Half/Hooker/Fullback
Affiliation: Bulldogs
School: Holy Spirit College

Took out the Bulldogs SG Ball player of the year award.

Papalii has been fast tracked into the Bulldogs Jersey Flegg side. Plenty of utility value.

#31

Lykhan King-Togia

Lykhan King-Togia Dalby State High School

State: Qld
Position: Halves
Affiliation: Broncos
School: Dalby State High

A ball-playing five-eighth or No. 13 from Dalby on the western Darling Downs, King-Togia is a wildcard on our list.

He has all the skills and is the best teen talent west of Toowoomba. Don’t be surprised to see him transition to No.9.

#30

Zac Sarfati

Zac Sarfati Randwick Boys High School

State: NSW
Position: Fullback
Affiliation: Roosters
School: Randwick Boys High

Roosters Harold Matthews back of the year, Sarfati is an exciting prospect at the back.

A number of clubs will be watching him closely over the next few years.

#29

Matt Hill

Matt Hill St Brendan’s College, Yeppoon

State: Qld
Position: Fullback
Affiliation: Storm
School: St Brendan’s College, Yeppoon

Hill is arguably the best 17-18 years player from the rich rugby league nursery of Rockhampton and was the CQ Capras best player in the Meninga Cup this season.

But note the Rocky region has two other notable fullbacks coming through the ranks – Seth Carpenter and Mutua Brown.

#28

Chris Faagutu

Chris Faagutu Marsden SHS

State: Qld
Position: Lock
Affiliation: Wests Tigers
School: Marsden SHS

The mobile Faagutu is captain of Marsden SHS in his third season of Langer Trophy.

He has made The Courier-Mail’s Langer Team of the Year in both 2020 and 2021 and last season, along with Keano Kini (#7), Faagutu was named joint Langer Trophy Player of the Year in 2021.

In May he was also a member of Karmichael Hunt’s Souths Logan premiership winning Meninga Cup side.

#27

Myles Martin

Myles Martin All Saints College Maitland

State: NSW
Position: Lock
Affiliation: Knights
School: All Saints College Maitland

Head hunted by the Knights and set to start an NRL rookie deal in November, Myles was a powerhouse for City in the recent Under 18’s representative game against Country.

#26

Mitchell Woods

Mitchell Woods St Patrick’s College, Strathfield

State: NSW
Position: Fullback/Halfback
Affiliation: Bulldogs
School: St Patrick’s Strathfield

Selected in the NSW all schools Under 15’s merit team last year, Woods has also represented NSW in AFL.

Hails from the famous St Christopher’s of Panania.

Woods is being chased by both the AFL and ARU.

#25

Beni Allen

Beni Allen John Paul College

State: Qld
Position: Lock/centre
Affiliation: Broncos
School: John Paul College

The Brisbane Broncos think so highly of Allen, a Year 12 student at John Paul College in league rich Logan City, that they upgraded his contract and signed him for three seasons – beating the TItans to his signature.

#24

Ethan Ferguson

Ethan Ferguson Taree High School

State: NSW
Position: Centre
Affiliation: Knights
School: Taree High

A big powerful outside back from the North Coast, Ferguson has a Latrell Mitchell like build.

He is also an accomplished goalkicker.

#23

Chevy Stewart

Chevy Stewart Endeavour Sports High School

State: NSW
Position: Fullback
Affiliation: Sharks
School: Endeavour Sports High

Named Cronulla Sharks Harold Matthews player of the year, Stewart has been earmarked as Canberra’s future NRL fullback after signing a three-year deal with the Raiders.

Stewart has been compared to a young Ryan Papenhuyzen.

#22

Jye Gray

Jye Gray The Southport School

State: Qld
Position: Halves
Affiliation: Broncos
School: The Southport School

You probably won’t see a quicker player over 20m at the championship. A Gold Coast boy, he was halfback in Karmichael Hunt’s premiership winning under 18 Meninga Cup side but plays First XV rugby as a fullback. Gray is being chased by a NSW based club.

#21

Zach Fittler

Zach Fittler The Scots College

State: NSW
Position: Backrow
Affiliation: Roosters
School: The Scots College

The son of rugby league legend Brad Fittler, Zach is already bigger than his famous father at 15.

A backrower with uncanny resemblance to “Freddy”, Zach starred for the Roosters this year in the Harold Mathews competition and was selected in the Under 16’s City team.

Zach is still eligible to play Harold Mathews next year but may be fast tracked into the SG Ball.

#20

Blake Steep

Blake Steep The Scots College

State: NSW
Position: Backrow
Affiliation: Roosters
School: The Scots College

Another barnstorming backrower, Steep combined with Roberts (#6) and Fittler (#21) to give the Roosters the best backrow in the Harold Mathews competition.

#19

Siteni Taukamo

Siteni Taukamo Newington College

State: NSW
Position: Fullback
Affiliation: Sharks
School: Newington College

Selected in the CIS NSW side, Taukamo will go fulltime with the Sharks at the end of the year.

A powerful ball runner, Taukamo could also force his way into the NRL as a winger or centre although he is a natural fullback.

#18

John Paul Donevski

John Paul Donevski St Dominic’s College, Fairfield

State: NSW
Position: Centre/Wing
Affiliation: Dolphins
School: St Dominic’s College

The Doonside product has been signed by the Dolphins. Donevski starred for the Panthers in the Harold Matthews competition this year.

#17

Cassius Tia

 

Cassius Tia The Hills Sports High School

State: NSW
Position: Halfback
Affiliation: Roosters
School: Hills Sports High School

Tia has been earmarked by the Roosters as a future NRL player.

An exceptional talent who could join the fulltime squad at the end of the year.

#16

Elekana Suavai

Elekana Suavai Kirwan SHS

Elekana Suavai Kirwan SHS

State: Qld
Position: Centre
Affiliation: Cowboys
School: Kirwan SHS

Suavai is a young giant from Far North Queensland who was the most potent outside back in this year’s Meninga Cup under 18 competition.

No one either created or scored more tries than this Cowboys signed centre who has the FNQ league world muttering in admiration.

#15

Liam Ison

Liam Ison St Dominic’s College, Fairfield

State: NSW
Position: Fullback
Affiliation: Panthers
School: St Dominic’s College

Another product of the Panthers, Ioson is another Penrith junior being groomed for the NRL.

#14

Coby Black

Coby Black Marsden SHS

State: Qld
Position: Halves
Affiliation: Broncos
School: Marsden SHS

Black has been rated as a boom junior for some years and played under 16 Connell Challenge club football for Wynnum Manly this year.

A young Langer Trophy player, he will benefit from playing against young men in the elite schoolboy competition this season after leaving his age group.

#13

Max McCarthy

Max McCarthy Woolooware High School

State: NSW Position: Backrow/prop
Affiliation: Cronulla Sharks
School: Woolooware High

A rangy backrower who also plays in the middle, McCarthy knocked back interest from several NRL clubs before signing a two-year deal with the Sharks.

McCarthy spearheaded the Sharks’ run to the grand final in the Harold Matthews.

#12

Josiah Pahulu

Josiah Pahulu Ipswich SHS

State: Qld
Position: Prop
Affiliation: Titans
School: Ipswich SHS

Pahulu is a mobile prop or No. 13 whose late offload can cause opponents no end of trouble.

A Springfield Panthers junior who captains Ipswich SHS in the Langer Trophy, Pahulu was the best front rower in this season’s under 18 Meninga Cup competition.

#11

Cooper Toy

Cooper Toy Port Hacking High School

State: NSW
Position: Centre
Affiliation: Roosters
School: Port Hacking High

An excitement machine who won Roosters Harold Matthews player of the year when he was just 15, Toy is on the verge of earning himself a full-time deal.

Still in year 11, the lightning-fast centre or fullback could find himself doing an NRL preseason with the Roosters at the end of the year.

#10

Harrison Hassett

Harrison Hassett The Hills Sport High School

State: NSW
Position: Backrow
Affiliation: Panthers
School: Hills Sport High School

A hugely talented backrower who could force his way into the NRL next year with the premiers.

He is already being courted by NRL rivals.

#9

Toby Rodwell

Toby Rodwell Edmund Rice College

State: NSW
Position: Halfback
Affiliation: Roosters
School: Edmund Rice College

Son of former Steeler Brett, Toby announced himself as an NRL star in the making when he demolished Country in a man-of-the-match performance while playing for the City Under 16s team earlier this year.

Toby has been contracted to the Roosters.

#8

Jordan Miller

Jordan Miller St Gregory’s College, Campbelltown

State: NSW
Position: Prop
Affiliation: Wests Tigers
School: St Gregory’s College Campbelltown

Already contracted to the Wests Tigers, Miller is a future NRL prop.

The Tigers are attempting to lock him down long term.

#7

Keano Kini

Keano Kini Palm Beach Currumbin SHS

State: Qld
Position: Fullback
Affiliation: Titans
School: Palm Beach Currumbin SHS’s

The PBC SHS magic man with blinding speed, footwork and creative ball skills, Kini is the Queensland schoolboys fullback who can also play as an extra half.

He was signed by the Gold Coast Titans who made their move after seeing him playing touch football, of all things, in his home city of Auckland.

#6

Ethan Roberts

Ethan Roberts Christian Brothers, Lewisham

State: NSW
Position: Backrow
Affiliation: Roosters
School: Christian Brothers – Lewisham

A blockbusting backrower, Roberts has been upgraded to a top 30 deal at the Roosters after the Rabbitohs attempted to sign him.

A stand-out in this year’s Harold Matthews.

#5

Jesse Mclean

Jesse Mclean Newington College

Jesse Mclean Newington College

State: NSW
Position: Fullback
Affiliation: Panthers
School: Newington College

Also a star rugby union player, McLean stands 185cm tall and weighs 90kg.

He is being hunted by the ARU as well as several NRL clubs. A powerful fullback and centre.

#4

Tyrone Munro

Tyrone Munro Alexandria Park Community School

State: NSW
Position: Centre
Affiliation: Rabbitohs
School: Alexandria Park Community School

Munro was awarded South Sydney’s Harold Matthews Cup under 17s player of the year award in 2021.

A South Sydney junior from the Botany Rams club, Munro was awarded NSW CHS player of the tournament at the recent selection trials; has signed with the Rabbitohs until the end of 2024 and is expected to join the full-time squad at the end of the year.

#3

Karl Oloapu

Karl Oloapu Wavell SHS

State: Qld
Position: Five-eighth
Affiliation: Broncos
School: Wavell SHS

He grew up admiring Benji Marshall and there is a touch of Marshall about this Brisbane Broncos signed half.

Oloapu, a Wavell SHS product, has dazzling feet and can crack a match open in the blink of an eye.

He also has blistering acceleration and lovely short ball delivery into space.

#2

Rob Toia

Rob Toia Nudgee College

State: Qld
Position: Centre
Affiliation: Roosters
School: Nudgee College

Signed by the Roosters on a four-year deal, the powerful centre is one of Queensland’s emerging stars.

The 17-year old will be brought down to Sydney at the end of the year for the NRL pre-season with the Roosters. Expect to see him in the NRL next year.

#1

Isaiya Katoa

Isaiya Katoa Barker College

State: NSW
Position: Halves
Affiliation: Dolphins School: Barker College

Man of the match in the SG Ball grand final, Panthers junior Katoa was snapped up by the Redcliffe Dolphins after dominating the junior representative season.

He is very much in contention to become one of the Dolphins inaugural NRL players.

Related Links

Saturday, July 2 – WATCH REPLAYS HERE

3pm: Queensland Maroon 10 – 6 NSW CHS (15)
4.10pm: Queensland 58 – 0 ACT (18)

Sunday, July 3 – WATCH LIVE HERE

9.30am: Queensland White 22 – 22 NSW CIS (15)
10.40am: NSW CCC 72 – 0 CAS (18)
11.50am: NSW CHS 20 – 22 NSW CIS (18)
1pm: NT 10 – 40 ASSRL Goannas (15)
2.10pm: WA 26 – 18 Victoria (15)

Monday, July 4

10.30am: ACT v NSW CIS (15)
11.40am: NSW CCC v NSW CHS (15)
12.50pm: Victoria v NT (15)
2pm: ASSRL Goannas v WA (15)

Tuesday, July 5

9:20am: QLD White v ACT (15)
10:30am: 18 Years Selection Match 1
11:40am: NSW CCC v QLD Maroon (15)
12:30pm: 18 Years Semi-Final 1
2pm: 18 Years Semi-Final 2

Wednesday, July 6

10.30am: NT v WA (15)
11.40am: ASSRL Goannas v Victoria (15)
12.50pm: 15 Years Semi Final 1 (1st Group 1 v 1st Group 2)
2pm: 15 Years Semi Final 2 (2nd Group 1 v 3rd Group 1)

Thursday, July 7

10.30am: 15 Years Play-Off (3rd Pool B v 4th Pool B)
11.40am: 15 Years Game X (2nd Group 2 v 3rd Group 2)
12.50pm: 18-Years Selection Match 2
2pm: 18-Years Selection Match 3

Friday, July 8

9.30am: 15-Years Consolation (Loser Semi 1 v Loser Game X)
9.30am (Field 2): 15-Years Consolation (Loser Semi 2 v Winner Game X)
10.40am: John Allen Trophy (15) (1st Pool B v 2nd Pool B)
12.20pm: 15-Years Championship Final (Winner SF 1 v Winner SF 2)

2pm: 18-Years Championship Final (Winner SF 1 v Winner SF 2)

Related Links

dailytelegraph.com.au

2022 Australian Schoolboy Championships News

Day 1

 

Day 2

Other Junior footy news

Related

Marymount College claim historic Confraternity title

Finals results

Boys

(Listed in order of rankings of divisions from top-down)

Confraternity Shield final

Ignatius Park College, Townsville 32 – 0 St Patrick’s College, Mackay

Positional play-offs:

St Brendan’s College, Yeppoon 38 – 6 The Cathedral College, Rockhampton

Iona College, Lindum 10 – 4 Marymount College, Burleigh Waters

St Mary’s College, Toowoomba 16 – 6 St Augustine’s College, Cairns

Bob Lindner Trophy final

Shalom College, Bundaberg 18 – 16 Padua College, Kedron

Positional play-offs:

St Peter Claver College, Riverview 16 – 16 Marist College, Ashgrove

Emmaus College, Rockhampton 32 d- 10 St Patrick’s College, Shorncliffe

Rockhampton Grammar School 22 – 6 Aquinas College, Ashmore

Neil Bloxsidge Plate final

Our Lady of the Southern Cross College, Dalby 28 – 10 St Edmund’s College, Ipswich

Positional play-offs:

Columba Catholic College, Charters Towers 36 – 10 St Michael’s College, Merrimac

St Laurence’s College, South Brisbane 34 – 6 Holy Spirit College, Mackay 6

Assumption College, Warwick 16 – 12 Marist College, Emerald

Confraternity Bowl final

Clairvaux MacKillop College, Mt Gravatt 30 – 12 St Columban’s College, Caboolture

Positional play-offs:

All Souls St Gabriel’s College, Charters Towers 36 – 10 St Thomas More College, Sunnybank

St Teresa’s College, Abergowrie 36 – 6 Blackheath & Thornburgh College, Charters Towers

St Joseph’s College, Toowoomba 28 d Faith Lutheran College, Plainland 4

Confraternity Cup final

Xavier Catholic College, Hervey Bay 30 – 0 Mt Maria College, Mitchelton

Positional play-offs:

Chanel College, Gladstone 20 – 8 Good Shepherd College, Mount Isa

Unity College, Caloundra West 34 – 12 St Patrick’s College, Gympie

St John’s School, Roma 26 – 6 St Mary’s College, Woree

Men of League Challenge final

St Anthony’s College, Townsville 24 d- 10 Gilroy Santa Maria College, Ingham

Positional play-offs:

Emmaus College, Jimboomba 20 – 8 Trinity College, Beenleigh 8

Chisholm Catholic College, Cornubia 16 – 14 Ryan Catholic College, Townsville

St Augustine’s College, Augustine Heights 28 – 4 St James’ College, Spring Hill

Related Links

QRL

Confraternity Carnival set for thrilling finals day

Marymount College claim historic Confraternity title

Confraternity Carnival semi-finalists set

Mini Maroons Carnival season comes to town

Confraternity Carnival heavyweights flex muscle

nswrl.com.au

NSW Under 19s return to Origin arena with a vengeance

NSW Women’s Under 19s claim Origin three-peat

ROUND 2 SCHEDULE
Wednesday, June 22

2022 Peter Mulholland Schoolboy cup Rnd 1 Draw, Results, Ladder & Players’ Stat’s

12pm: St Dominic’s College v Hunter Sports High (Action Photo’s SOON)

12.30pm: Patrician Brothers Blacktown v Westfields Sports

1.30pm: Hills Sports v Endeavour Sports High

Wednesday, June 29

11am: Farrer MAHS 10 – 10 All Saints Maitland

Illawarra Sports High v Hallam College

Erindale College v The Grange P-12 School

Patrician Brothers Fairfield v Holy Cross College, Ryde

Bass High v St Gregory’s College

*Games expected to be scheduled for start of Term 3

RE-WATCH THE ROUND 1 ACTION
Tuesday, May 31

ROUND 1 SCHEDULE
Tuesday, May 31

11am: Patrician Brothers Fairfield 64 – 0 Farrer MAHS

Wednesday, June 1

11am: Holy Cross College 38 – 24 All Saints Maitland

11.30am: Erindale College 64 – 0 Illawarra Sports High

12pm: Endeavour Sports High 20 – 14 Patrician Brothers Blacktown (Action Photo’s Monday 13 June)

Wednesday, June 8

12pm: St Dominic’s v Bass High

1.30pm: Hunter Sports High v St Gregory’s College

11am: The Grange P-12 College v Hallam College

Thursday, June 9

Westfields Sports High v Hills Sports High

Queensland Results

Langer Cup

Ipswich SHS 24 – 16 Keebra Park SHS

Aaron Payne Cup

Mackay State High School 0 – 32 St Patrick’s College

Related Links

DailyTelegraph

More Schoolboy Cup News

More NSW School footy news

Action Photo Galleries

NSWRL Junior Rep’s

NSW School Footy

More posts from this section

USA and Scotland win ranking matches at u19s Euros (Photo : European Rugby League)

International Junior Rugby League

USA and Scotland win ranking matches at u19s Euros

Euro u19s team of the tournament announced (Photo : European Rugby League)

International Junior Rugby League

Euro u19s team of the tournament announced

England retain Euro u19s championship in a thriller (photo : European Rugby League)

International Junior Rugby League

England retain Euro u19s championship in a thriller

England to face France in European u19s Championship Final (Photo : European Rugby League)

International Junior Rugby League

England to face France in European u19s Final

Nikora Williams playing for Sydney Red at the recent NSWCHS State trials is looking for another Green n Gold jersey (Photo - Steve Montgomery)

Australian Schoolboys

ASSRL Nationals day 1 wrap

Castleford Academy RFL Champion Schools Year 10 Girls (Photo : England Rugby League)

International Junior Rugby League

Inspiresport RFL Champion Schools

Paul Anderson, the RFL’s Head of England Pathways, has named his England Academy team to face France (Photo - England Rugby League)

International Junior Rugby League

England Academy team announcement

Recent Posts

More in Australian Schoolboys