Connect with us

Harold Matthews Cup

HMC Round 4 team lists

Zac Fitler - Harold Matthews Round 4 team lists (Photo : Steve Montgomery)
Zac Fitler - Harold Matthews Round 4 team lists (Photo : Steve Montgomery)

HMC Round 4 team lists

Author : OurFootyTeam

HMC Round 4 team lists

TOP DOG FOOD - Ph : 0481 331 333

TOP DOG FOOD – Ph : 0481 331 333

Balmain Tigers BYE

Newcastle Knights v South Sydney Rabbitohs
Sat February 25 2023, 11:30am at Kurri Kurri Sports Ground, Kurri Kurri

Newcastle Knights

1. Connor Votano 2. Kyran Blair 3. Demiah Ainuu 4. Lochie Gray 5. Mark Nikas 6. Blake Dorahy 7. Haami Loza 8. Jett Woodward 9. Diesel Hagan 10. Jack Hilliar 11. Will Cannavo 12. TJ Talaileva 13. Ethan Jarmain 14. Beau Hill 15. Kane Self 16. Austyn Ah Toon-hotene 17. Zye Midwood 18. Lachlan Hails 19. Taj Moore 20. Fletcher O’Doherty

South Sydney Rabbitohs

1. Tylan Black Berryman 2. Yasin Kuscu 3. Philip Sosaiete 4. Charlie Poynton 5. Charlie Mann 6. Ethan Tombs 7. Matthew Humphries 8. Kynan Toevai 9. Zane Bell 10. Tanner Mahon 11. Lancelot Tovio 12. Daniel Lua 13. Marshall Le Maitre 14. Braethan Bilich 15. Lochlin Moses 16. Joseph Romanos 17. Tamoko Berryman 18. Christian Pasikala 19. Levi Dowling 20. Salih Saracoglu

Referee : Jayden Kastelan
Sideline Ref’s : Tallon Irons, Jesse McQuire

Cronulla-Sutherland Sharks v Central Coast Roosters
Sat February 25 2023, 12:00pm at PointsBet Stadium, Woolooware

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Will Stewart 2. Oliver Lester 3. Nikora Williams 4. Jayze Tuigamala 5. Xavier Singh 6. Blake Wardrobe 7. Taj Wever 8. Garylee Tohovaka 9. Daniel Louka 10. Nathaniel Xiros 11. Kaden Garner 12. Beau Watson 13. Alex Challenor 14. Zane Walker 15. Thomas Dellow 16. Natane Haunga 17. Blake Watman 18. Koby Lillis 19. Thomas Wiseman 20. Kailan Rehayem 21. Tye Bursill 22. Maximas Halloran

Central Coast Roosters

1. Demetrius Kilisimasi 2. Samisoni Talakai 3. Sam Gillespie 4. Brendan Couzens 5. Cooper Dean-Potaka 6. Sean Bullen 7. Chaice Bayley 8. Devonte Vaotuua 9. Billy Brown 10. Joshua Kopua 11. Josiah Fesolai 12. Coby Thomas 13. Taj Matthews 14. Brooklyn Rosemeyer 15. Lorenzo Godoy 16. Trey Watson 17. Edward Mcwilliam 18. Bailey Sigsworth 20. Jaiden Perse

Referee : Brodie Rushby
Sideline Ref’s : Cody Simmons, Indiana Manion

Sydney Roosters v Illawarra Steelers
Sat February 25 2023, 12:30pm at Morry Breen Oval, Kanwal

 

Sydney Roosters

1. Baxter Warner 2. King Manu 3. Kahu Capper 5. Na’oia’ehansi Tofaeono 6. Lachlan Dooner 7. Toby Rodwell 9. Jaxson Allen 10. Peter Benjamin Uini 11. Thomas McKenna 12. Cameron MacKenzie 13. Zach Fittler 14. Liam Bell 15. Gabriel Sukkar 16. Hayden Brown 17. Brandon Beetson 18. Oliver Ajaka-Brown

Illawarra Steelers

1. Tom Kirk 2. Harry Wililo 3. Hayden Buchanan 4. Charles Heidke 5. Lucas Borg 6. Aaymon Fitzgibbon 7. Lachlan Greatz 8. Zachariah Taufa 9. Brodie Breakspear 10. Jackson Smith 11. Dreau Clark 12. Drew Langdon 13. Daniel Meafou 14. Josiah Clifford 15. Leeroy Weatherall 16. Ezekiel Kennedy 17. Talitiga Feagai 18. Finnley Egan

Referee : Mitchell Pitscheider
Sideline Ref’s : Reece Sammut, Dylan Guptil

Manly-Warringah Sea Eagles v Penrith Panthers 
Sat February 25 2023, 12:30pm at 4 Pines Park, Brookvale

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Reilly Caswell 2. Nelson Lau 3. Benjamin Keene-O’Keefe 4. Lisiate MacKay-Filihia 5. Carson Tmalii 8. Simione Laiafi 9. Jack Branda 10. William Leha 11. Finnlay Bartlett 12. Samuel Vandermade 13. Campbell Munn 14. Joshua Weightman 15. Phoenix Tauasa 16. Simon Sisifa 17. Fakavale Tonga 18. Jayden Seckold 19. Luke Wakefield 20. Hussein Said 21. Jackson Cahill-Smith

Penrith Panthers

1. Jaxen Edgar 2. Cooper Hale 3. Cameron Bamblett 4. Marcellus Iakopo 5. Jacob Kelly 6. Tuaomaliemavaitoelau Patea 7. Jhett Sydir 8. Tyson Kunkel 9. Nathanial Tolu 10. Hokafonu Lemoto 11. Roman Tuaimau 12. Heinz Lemoto 13. Kye Raven 14. Jack Attard 15. Latrell Toby-Smith 16. Charbel Kheirallah 17. Massimo Maestrale 18. Riley Allen 19. Kenneth McKeever King 20. Harrison Bull 21. Danny Johnstone 25. Casey McLean

Referee : Matthew Gomes
Sideline Ref’s : Nelson Pantelis, Harrison Buxton

Canberra Raiders v Western Suburbs Magpies
Sat February 25 2023, 12:30pm at Raiders Belconnen, Holt

Canberra Raiders

1. James Croker 2. Patrick Dawson 3. Jake Cayfe 4. Harry Hudson 5. Lachlan Cunanan 6. Braydan Darmody 7. Jonah Anderson 8. Zildjian Tafili 9. Mitchell Brophy 10. Jacob Mau-Pohiva 11. Samuel Griffin 12. Harvey Gay 13. Andrew Muir 14. Lucas McPherson 15. Brock Apolevski 16. Samuel Patmore 17. Callum Rossiter 18. Jesse Milin

Western Suburbs Magpies

1. Luke Laulilii 2. Saint Fuatimau 3. Nathaniel Gallagher 4. Kurtis Dupond 5. Ali Hicham Karnib 6. Onitoni Large 7. Alex Isdale 8. Kohan Lewis 9. Aaron Keppie 10. Lucas Rossi 11. Byronn Laupepa 12. Pheonix Godinet 13. Denzel Schaafhausen-Mino 14. Cooper Black 15. Maddax Fui 16. Archie Duncombe 17. Cooper Clarke 18. Callum McMenemy 19. Dylan Smith 20. Chase Hepi 21. Riley Oitmann 22. Kimball Liufau

Referee : William Damato
Sideline Ref’s : Mitchell Robinson, Joel Pitscheider

Canterbury-Bankstown Bulldogs v North Sydney Bears
Sat February 25 2023, 1:00pm at Belmore Sports Ground, Belmore

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Christopher Makhlouf 2. Ratu Rinakama 3. Chris-Jaiden Alaelua 4. Hori Fua 5. Jope Rauqe 6. Bronson Reuben 7. Mitchell Woods 8. Oliva Smith 9. Mason Phillips 10. Mohamed Hadid 11. Solomone Tupou 12. Sosaia Alatini 13. Sheldon Abbey 14. Tallis McEwen-Welsh 15. Daniel Christodoulou 16. Jayden Mallia 17. Itula Seve 19. Noah Byrne 22. Falcon Hunt 23. Tylah Slate 24. Marc Gregorio

North Sydney Bears

1. Ben Stringer 2. Ej Vaolika Savesi 3. Max Popo 4. Akshat Kumar 5. Blake Pasfield 6. Jayden Kouka 7. Rory Mitchell 8. Jack Okeefe 9. Kodi Ellia 10. Jerome Goddard 11. Danetyn Patuki Case 12. Brady McMillan 13. Isoa Kisi 14. Issac Chaker 15. Caleb Collins-Wicken 16. Zephaniah Leota 17. Oliver Mackellar 18. Alema Seualuga 19. Isaac Jim 20. Wilhelm Faaumu 21. Ali Sowaid 22. Noah Miller 23. Josaiah Fisiilose 24. Chas Riddle

Referee : Ryan Micallef
Sideline Ref’s : Alexander Pruscino, Joel Deaves

Parramatta Eels v St George Dragons
Sat February 25 2023, 1:00pm at Kellyville Park, Kellyville

Parramatta Eels

1. Corey Leigh 2. Dominic Farrugia 3. Alma Faataga Seve 4. Lachlan Vella 5. Lorima Rokosuka 6. Fagalele Fagalele 7. Lorenzo Talataina 8. Ocean Vaivela 9. Zaidas Muagututia 10. Mikayel Tito 11. Anthony Abdow 12. Jordan Uta 13. Tyson Sangalang 14. Lachlan Coinakis 15. Lewis Saad 16. Jack Nicholas 17. Maison Ong 18. Brandon Navarro

St George Dragons

1. Kameron-Sean Faiai 2. Javess Lafolua 3. Omar Dennaoui 4. Aiden Hodges 5. Ratu Cayuqueo 6. Bronson Emery 7. Harley Yates 8. Viliami Hikila 9. Xavier Ndaira 10. Alex Futialo 11. Cyrus Stanley-Traill 12. Jacob Halangahu 13. Finau Latu 14. Tyrus Siana Salanoa 15. Willie Hehea 16. Risiate Smythe 17. Jasper Wilson 18. Dion Williams

Referee : Harrison Baysarri
Sideline Ref;s : Isaac El-Hassen, William Flint

Related Links

nswrl.com.au

Check out the 20 talking points

Harold Matthews Cup Draw / Results

SG Ball Cup Draw / Results

Tarsha Gale Cup Draw / Results

HNWP Draw / Results

Andrew Johns Cup Draw / Results

Laurie Daley Cup Draw / Results

(QRL) Mal Meninga Cup Draw / Results

(QRL) Cyril Connell Challenge Draw / Results

More NSWRL Junior Rep’s news 

More Women’s Rugby League news 

Action Photo Galleries

More posts from this section

Recent Posts

More in Harold Matthews Cup