Connect with us

Harold Matthews Cup

Harold Matthews Semi Finals team lists

NSWRL Harold Matthews Semi Finals team lists (Photo ; Steve Montgomery)
NSWRL Harold Matthews Semi Finals team lists (Photo ; Steve Montgomery)

Harold Matthews Semi Finals team lists

Author : OurFootyteam

Harold Matthews Semi Finals team lists

All times are listed in SYDNEY times

Semi Final – 1st v EF Winner

Penrith Panthers v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat April 22 2023, 11:30 AM @ Leichhardt Oval, Lilyfield / Wanngal

Penrith Panthers

1. Jaxen Edgar 2. Harry Wald 3. Marcellus Iakopo 4. Casey McLean 5. Cooper Hale 6. Tuaomaliemavaitoelau Patea 7. Jhett Sydir 8. Kenneth McKeever King 9. Nathanial Tolu 10. Hokafonu Lemoto 11. Danny Johnstone 12. Heinz Lemoto 13. Kye Raven 14. Jack Attard 15. Charbel Kheirallah 16. Roman Tuaimau 17. Joseph Partch 18. Riley Allen 19. Tyson Kunkel 20. Cameron Bamblett 21. Massimo Maestrale 24. Jackson Mcbain 27. Latrell Toby-Smith

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Tallis McEwen-Welsh 2. Ratu Rinakama 3. Ayman Maarbani 4. Hori Fua 5. Jope Rauqe 6. Bronson Reuben 7. Mitchell Woods 8. Oliva Smith 9. Noah Byrne 10. Mohamed Hadid 11. Solomone Tupou 12. Sosaia Alatini 13. Sheldon Abbey 14. Christopher Makhlouf 15. David Leota 16. Tylah Slate 17. Itula Seve 19. Daniel Christodoulou 20. Chris-Jaiden Alaelua 23. Marc Gregorio 24. Jayden Mallia

Referee :
Sideline Ref’s :

Semi Final – 2nd v EF Winner

Newcastle Knights v Parramatta Eels
Sat April 22 2023, 4:15 PM @ Leichhardt Oval, Lilyfield / Wanngal

Newcastle Knights

1. Connor Votano 2. Kyran Blair 3. Demiah Ainuu 4. Lochie Gray 5. Wil Rosenbaum 6. Blake Dorahy 7. Haami Loza 8. Jack Hilliar 9. Diesel Hagan 10. Cody Hopwood 11. Will Cannavo 12. Austyn Ah Toon-Hotene 13. Kane Self 14. Taj Moore 15. Jett Woodward 16. Ethan Jarmain 17. Zye Midwood 18. Fletcher O’Doherty 19. Zahn McKay

Parramatta Eels

1. Corey Leigh 2. Dominic Farrugia 3. Alma Faataga Seve 4. Lachlan Vella 5. Aidan Kebourian 6. Junior Fagelele 7. Lorenzo Talataina 8. Jordan Uta 9. Zaidas Muagututia 10. Mikayel Tito 11. Anthony Abdow 12. Jezaiah Funa-Luta 13. Tyson Sangalang 14. Lachlan Coinakis 15. Ocean Vaivela 16. Mark Williams 17. Maison Ong 18. Lincoln Fletcher

Referee :
Sideline Ref’s :

Related Links

nswrl.com.au

Harold Matthews finals six players to watch

SG Ball finals six players to watch

2023 Harold Matthew Cup Elimination Finals Team Lists

 

2023 Tarsha Gale Cup Elimination Finals Team Lists

2023 SG Ball Cup Elimination Finals Team Lists

Action Photo Galleries

Semi Final Laurie Daley Cup Action Photo’s

More NSWRL Junior Rep’s news 

More Women’s Rugby League news 

Harold Matthews Cup Draw / Results

SG Ball Cup Draw / Results

Tarsha Gale Cup Draw / Results

HNWP Draw / Results

Andrew Johns Cup Draw / Results

Laurie Daley Cup Draw / Results

(QRL) Mal Meninga Cup Draw / Results

(QRL) Cyril Connell Challenge Draw / Results

More posts from this section

Recent Posts

More in Harold Matthews Cup