Connect with us

Harvey Norman Womens Premiership

HNWP Round 10 draw

HNWP Round 10 draw (Photo : Steve Montgomery)
HNWP Round 10 draw (Photo : Steve Montgomery)

HNWP Round 10 draw

Author : OurFootyTeam

HNWP Round 10 draw

All times are listed in SYDNEY times

Cronulla-Sutherland Sharks BYE

Wentworthville Magpies v Wests Tigers
Fri April 7 2023, 12:00pm at Ringrose Park, Wentworthville / Boolbianora

Wentworthville Magpies

1. Tyler Pelligra 2. Crystal Ryan 3. Katalina Vave 4. Maddi Finch 5. Beauty Mauafu Autalaga 6. Chloe Leaupepe 7. Kailey Thompson 8. Elsie Albert 9. Sonia Mose 10. Rima Butler 11. Amelia Mafi 12. Jamee Taitoko 13. Montana Fonua 14. Naomi De Bruine 15. Mariah Leger 16. Tyla Amiatu 17. Anna Moa 18. Natalina Suaalii 19. Tamerah Leati 20. Rosemarie Beckett 21. Gloria Kaupa 22. Roswita Kapo 23. Tahleisha Maeva 24. Shilea-T Schaaf

Wests Tigers

1. Rebecca Pollard 2. Ashleigh Werner 3. Harmony Crichton 4. Jessica Whelan 5. Josephine Lenaz 6. Pauline Piliae 7. Emily Curtain 8. Bianca Bennetts 9. Ebony Prior 10. Folau Vaki 11. Ruby-Jean Kennard 16. Hope Tevaga 13. Christian Pio 12. Eliza Siilata 14. Erin Coll 15. Sofaia Vaki 17. Jay Taylor 18. Jessica Kennedy 20. Kiara White

Referee :
Side Line Ref’s :

Illawarra Steelers v Newcastle Knights
Sat April 8 2023, 12:00pm at Collegians Sports Complex, Figtree / Dharawal

Illawarra Steelers

1. Emma Tonegato 2. Olivia Vale 3. Jordyn Preston 4. Lily Rogan 5. Teagan Berry 6. Taliah Fuimaono 7. Rachael Pearson 8. Viena Tinao 9. Keeley Davis 10. Kezie Apps 11. Ula-Mari Time-Cribb 12. Anastacia Shum-Cottrell 13. Jade Etherden 14. Rose Tafengatoto 15. April Stevens 16. Josie Strong 17. Tiana Kore 18. Salma Nour

Newcastle Knights

1. Tamika Upton 2. Jordan Glanville 3. Tylah Vallance 4. Jasmine Strange 5. Taylah Gray 6. Shanice Parker 7. Jesse Southwell 8. Tayla Predebon 9. Olivia Higgins 10. Jacinta Carter 11. Yasmin Clydsdale 12. Caitlan Johnston 13. Tiana Davison 14. Bree Chester 15. Tazmyne Luschwitz 16. Kayla Romaniuk 17. Ebony Woodcock

Referee :
Side Line Ref’s :

Mounties v South Sydney Rabbitohs
Sat April 8 2023, 1:00pm at Aubrey Keech Reserve, Hinchinbrook / Dharawal

Mounties

Team list not yet announced.

South Sydney Rabbitohs

1. Patricia Raikadroka 2. Paige Knapp 3. Aaliyah Paki 4. Makayla Eli 5. Mollie Tagaloa 6. Pihuka Duff 7. Nikki Perugini 8. Kahu Cassidy 9. Capri Paekau 10. Charlette Butler 11. Ema Rainima 12. Josephine Maejiirs 13. Rachel Simpson 14. Jenaye Collins 15. Seneti Kilisimasi 16. Cindy Whiteley 17. Mardi Longford 18. Christine Kani

Referee :
Side Line Ref’s :

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Central Coast Roosters
Sat April 8 2023, 1:00pm at Belmore Sports Ground, Belmore / Bidjigal

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Abbi Church 2. Georgia Ravics 3. Mahalia Murphy 4. Shenai Lendill 5. Cortez Te Pau 6. Gayle Broughton 7. Tayla Preston 8. Tiana Raftstrand-Smith 9. Rueben Cherrington 10. Holli Wheeler 11. Shannon Muru 12. Monalisa Soliola 13. Kennedy Cherrington 14. Renee Targett 15. Leilani Wilson 16. Sara Sautia 17. Alexis Tauaneai 19. Anneka Wilson 20. Tatiana Finau

Central Coast Roosters

1. Shannon Rose 2. Carissa Reid 3. Jayme Fressard 4. Isabelle Kelly 5. Charlize Lloyd-Phillips 6. Tarryn Aiken 7. Jocelyn Kelleher 8. Millie Boyle 9. Shawden Burton 10. Otesa Pule 11. Aliyah Nasio 12. Melanie Watherston 13. Keilee Joseph 14. Joeli Morris 15. Shaylee Joseph 16. Madeline Jones 17. Perrine Monsarrat 18. Sarah Dimech 20. Jessikah Reeves

Referee :
Side Line Ref’s :

North Sydney Bears v St George Dragons
Sat April 8 2023, 3:45pm at Collegians Sports Complex, Figtree / Dharawal

North Sydney Bears

1. Cassey Tohi-Hiku 2. Jakiya Whitfeld 4. Rikeya Horne 23. Jessica Sergis 16. Grace-Lee Weekes 6. Kirra Dibb 7. Raecene Mcgregor 8. Aliti Namoce 9. Nita Maynard 10. Kalosipani Hopoate 11. Jamilee Bright 12. Vanessa Foliaki 13. Sarah Togatuki 14. Alexandrea Kiriwi 15. Teuila Fotu-Moala 18. Shirley Mailangi 26. Sharliz White

St George Dragons

1. Taylah Watson 2. Kise Ah Fa 3. Jaimee-Lee Cotter 4. Ana Fekeila 5. Saane Kolomaka 6. Elizabeth Douglas 7. Georgia Edwards 8. Georgina Brooker 9. Emma Perrin 14. Stephanie Ball 11. Erin Blackwell 12. Grace Clarke 13. Taimani Kolomaka 18. Maddie Dodson 19. Romy Tuckwell 20. Ruthie Mose Aunei 28. Madison Mulhall 16. Keisha Waite

Referee :
Side Line Ref’s :

Related Links

nswrl.com.au

Jamaica Schools Rugby League Championships

England Community Lions U16s and U18s

Action Photo Galleries

Semi Final Laurie Daley Cup Action Photo’s

More NSWRL Junior Rep’s news 

More Women’s Rugby League news 

Harold Matthews Cup Draw / Results

SG Ball Cup Draw / Results

Tarsha Gale Cup Draw / Results

HNWP Draw / Results

Andrew Johns Cup Draw / Results

Laurie Daley Cup Draw / Results

(QRL) Mal Meninga Cup Draw / Results

(QRL) Cyril Connell Challenge Draw / Results

More posts from this section

Recent Posts

More in Harvey Norman Womens Premiership