Connect with us

Harvey Norman Womens Premiership

HNWP round 3 team lists

Harvey Norman Women's Premiership round 3 team lists (Photo : Steve Montgomery)
Harvey Norman Women's Premiership round 3 team lists (Photo : Steve Montgomery)

HNWP round 3 team lists

Author : OurFootyTeam

HNWP round 3 team lists

CrashClaim - Making friends by accident

North Sydney Bears v BYE

Cronulla-Sutherland Sharks v Central Coast Roosters
Sat February 18 2023, 1:00pm at Sharks Academy Fields, Cronulla

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Cassie Staples 2. Zali Fay 3. Monique Donovan 4. Andie Robinson 5. Ella Barker 6. Zali Hopkins 7. Maddie Studdon 8. Jazmon Tupou Witchman 9. Quincy Dodd 10. Tegan Dymock 11. Rhiannon Byers 12. Tayla Curtis 13. Chloe Saunders 14. Felicity Powdrell 15. Natasha Penitani 16. Macie Carlile 22. Grace Uluiburotu 19. Sarah Boyle

Central Coast Roosters

2. Charlize Lloyd-Phillips 4. Jayme Fressard 5. Jorja Holden 6. Kelsey Clark 8. Jessikah Reeves 9. Shawden Burton 10. Milly Lupo 11. Otesa Pule 12. Aliyah Nasio 13. Madeline Jones 14. Joeli Morris 15. Carissa Reid 16. Olivia Kernick 17. Shaylee Joseph 18. Ella Buteux

Match Officials
Officials not yet announced.

Wests Tigers v South Sydney Rabbitohs
Sat February 18 2023, 2:30pm at Kirkham Oval, Camden

Wests Tigers

1. Tess Staines 2. Rebecca Pollard 3. Ashleigh Werner 4. Jessica Whelan 5. Josephine Lenaz 6. Pauline Piliae 7. Emily Curtain 9. Ebony Prior 10. Christian Pio 11. Ruby-Jean Kennard 12. Taylor Osborne 13. Najvada George 14. Sophie Curtain 15. Bianca Bennetts 16. Hope Tevaga 17. Imogen Gobran 19. Eliza Siilata 24. Georgia Nies

South Sydney Rabbitohs

1. Mollie Tagaloa 2. Paige Knapp 3. Patricia Raikadroka 4. Makayla Eli 5. Tamsin Barber 6. Pihuka Duff 7. Sian Filipo 8. Mardi Longford 9. Capri Paekau 10. Seneti Kilisimasi 11. Aaliyah Paki 12. Rachel Simpson 13. Kahu Cassidy 14. Nikki Perugini 15. Tymekqwa Duckett 16. Tia Cook 17. Josephine Maejiirs 18. Charlette Butler 20. Ema Rainima 23. Terri-Ann Caine

Referee :
Sideline Ref’s : 

St George Dragons v Mounties
Sat February 18 2023, 2:30pm at Mascot Oval, Mascot

St George District Rugby League Dragons

1. Amy Jagelman 2. Jae Withers 3. Jaimee-Lee Cotter 4. Ana Fekeila 5. Saane Kolomaka 6. Elizabeth Douglas 7. Georgia Edwards 8. Georgina Brooker 9. Emma Perrin 10. Marisa Posiano 12. Erin Blackwell 13. Taimani Kolomaka 14. Ariel Ngatoko 15. Mikyla Hunt 16. Piper Sutton 17. Katie Edwards 22. Taylah Watson 24. Lilli Kelly

Mounties

1. Mackenzie Wiki 2. Brooke Wilkins 3. Alanna Dummett 4. Haylee Hifo 5. Jacinta Tui 6. Sereana Naitokatoka 7. Matilda Power 8. Janelle Williams 9. Janaya Bent 10. Elianna Walton 11. Jamie Anne Wright 12. Tommaya Kelly-Sines 13. Simaima Taufa 15. Petesa Lio 17. Kerehitina Matua 18. Sohryn Carter 19. Tiria Anderson 21. Terehia Matua

Referee :
Sideline Ref’s :

Newcastle Knights v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat February 18 2023, 4:00pm at St John Oval, Charlestown

Newcastle Knights

1. Tylah Vallance 2. Hannah Rando 3. Jasmine Strange 4. Jordan Glanville 5. Anika Butler 6. Matilda Jones 7. Jesse Southwell 8. Kayla Romaniuk 9. Olivia Higgins 10. Caitlan Johnston 11. Bree Chester 12. Yasmin Clydsdale 13. Jules Kirkpatrick 14. Tori Brazier 15. Ebony Woodcock 16. Sophie Clancy 17. Tiana Davison 18. Monica-Lee Morris

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Gayle Broughton 2. Georgia Ravics 3. Sarahcen Oliver 4. Mahalia Murphy 5. Katrina Phippen 6. Anneka Wilson 7. Renee Targett 8. Claudia Foster 9. Rueben Cherrington 10. Tara McGrath-West 11. Shannon Muru 14. Kirsty Sant 15. Angelina Teakaraanga Katoa 16. Shenai Lendill 17. Tehillah Vaeluaga 19. Cortez Te Pau 20. Cheynoah Amone 21. Skye Brennan

Referee :
Sideline Ref’s :

Wentworthville Magpies v Illawarra Steelers
Mon February 20 2023, 7:00pm at NSWRL Centre of Excellence, Sydney Olympic Park

Wentworthville Magpies

1. Rosemarie Beckett 2. Maddi Finch 3. Tamerah Leati 4. Mahina-Maara Manapori 5. Katalina Vave 6. Chloe Leaupepe 7. Kailey Thompson 8. Elsie Albert 9. Sonia Mose 10. Tyla Amiatu 11. Amelia Mafi 12. Rima Butler 13. Montana Fonua 14. Tyler Pelligra 15. Tahleisha Maeva 16. Jamee Taitoko 17. Shilea-T Schaaf 18. Naomi De Bruine 19. Mariah Leger 20. Faaui Rebecca Ierome Mose 21. Natalina Suaalii 22. Crystal Ryan 23. Anna Moa 24. Beauty Mauafu Autalaga

Illawarra Steelers

1. Teagan Berry 2. Zali Yeo 3. Lily Rogan 4. Keele Browne 5. Shakiah Tungai 6. Taliah Fuimaono 7. Riley Scott 8. Viena Tinao 9. Salma Nour 10. April Stevens 11. Josie Strong 12. Ula-Mari Time-Cribb 13. Kaarla Cowan 14. Jade Etherden 15. Bianca Sutton 16. Katrina Latu 17. Tiana Kore 18. Ana Raduva 20. Sharna Piccinelli

Referee :
Sideline Ref’s :

Related Links

More NSWRL Junior Rep’s news 

More Women’s Rugby League news

Tarsha Gale Cup Draw

Harold Matthews Cup Draw

SG Ball Cup Draw

HNWP Draw

Laurie Daley Cup Draw

Andrew Johns Cup Draw

More NSWRL Junior rep’s news

Action Photo Galleries

Round 2 Action Photo’s

Academy u16’s – Bears vs Sharks

HMC – Bears vs Sharks

SG Ball Cup – Bears vs Sharks

TGC – Bears vs Sharks

HNWP – Bears vs Sharks

More posts from this section

Recent Posts

More in Harvey Norman Womens Premiership