Connect with us

Mal Meninga Cup

Mal Meninga Round 5 Team lists

QRL Mal Meninga Cup round 5 team lists (Photo : Tweed Seagulls)

Mal Meninga Round 5 Team lists

Author : OurFootyTeam

Mal Meninga Round 5 Team lists

All times are listed in QUEENSLAND times

Burleigh Bears BYEMackay Cutters v Northern Pride
Sat March 18 2023, 12:10pm @ BB Print Stadium, South Mackay

Mackay Cutters

1. Will Shears 2. Balin Burnett 3. Kai Simon 4. Tenzin Contor 5. Bailey Anderson 6. Jaxon Purdue 7. Nelson Fenlon 8. Mason Patterson 9. Xavier Kerrisk 10. Matthew Watts 11. Rory Woodall 12. Jake Bryan 13. Levi Love 15. Kayne Smith 16. Harrison Considine 17. Hunter Harris 18. Liam Doherty 19. Bailey Venz

Northern Pride

1. Kohen Briggs 2. Davidson Benioni 4. Noah Blooranta 5. Tesharne Kapigeno 6. William England 7. Jhidan Dikes 8. Jason Hallie 9. Tait Coghlan 10. Gabriel Tunimakubu 11. Lachlan Magill 12. Braithan Ketchell 13. Cain Hastie 14. Liam O’Brien 15. Benjamin Nomani 16. Gabriel Wood 17. Cameron Nelson 18. Brayden Worley 19. Kieran Turner 20. Mitchell Forrest 21. Noah Caisley

Referee : Thomas Horne
Sideline Ref’s : Cale Reid, Luke McCulloch

Souths Logan Magpies v Tweed Seagulls
Sat March 18 2023, 1:30pm @ Logan Metro Sports Park, Crestmead

Souths Logan Magpies

1. Ryan McCann 2. Xavier Atoa 3. Delacruz Ripley 4. Israel Leota 5. Phillip Coates 6. Kruz Taputoa 7. Jackson Howe 8. Mosese Manu 9. Jacob Tinsley 10. Alexanda Leapai 11. Mahonri Tiotala 12. Lewis Symonds 13. Arthur Folau 14. Lachlan Buchbach 15. Dorian Lotaki 16. William Semu 17. Anthony Solomon

Tweed Seagulls

1. Mason Barber 2. Bailey Simpson 3. Tyson Ploegsma 4. Jiale Litidamu 5. Matthew Barrow 6. Jack Hudson 8. Jett Jackson 9. William Saunders 10. Jaylen Taewa 11. Toran O’Donnell 12. Baylen Donald 13. Isaiah Scanlan 14. Junior Filimaua 15. Jace Williams 16. Hiawe King 17. Tom Summer 18. Braydan Wong

Referee : Luke Chaplin
Sideline Ref’s : Jaykob Brown, Byron Cook

Western Clydesdales v Wide Bay Bulls
Sat March 18 2023, 2:00pm @ Clive Berghofer Stadium, Toowoomba

Western Clydesdales

1. Aaron Hinch 2. Matthew Drews 3. Jezziah Berry 4. Bailey Nash 5. Luke Cesari 6. Jake Durie 7. Braiden Driscoll 8. Bodhi Sharpley 9. Lyhkan King-Togia 10. Jai Purser 11. Jett Day 12. Harry Eyers 13. Bud Smith 14. Brock Sankey 15. Bailey Rathmell 16. Matthew Moore 17. Patrick Nolan 18. Mitchel Clem 19. Toby Harms 20. Aston Fortier 21. Matthew Schultz

Wide Bay Bulls

1. Ryan Bugeja 2. Joseph Doyle 3. Ethan Taylor 4. Mitchell Sly 5. Luke Adamson 6. Dawson Hess 7. Ezekiel Monckton 8. Jordan Hislop 9. Fletch Prendergast 10. Mitchell McCallum 11. Daniel Cavanagh 12. Junior Tuitoma 13. Boedie Dwight 14. Lachlan Ponder 15. Djuran Murray-Smith 16. Quincy Booker 17. Jamall Nelson 18. Kian Young 19. Ryan Smith 20. Samuel Blomdale 21. Mathaniel Cuthbertson 22. Coen Searl 23. Jack Picaro

Referee : Harrison Lea
Sideline Ref’s : Hamish Kleijn, Brenna Prendergast

Ipswich Jets v Sunshine Coast Falcons
Sat March 18 2023, 3:00pm at North Ipswich Reserve, North Ipswich

Ipswich Jets

1. Dominique Sandow 2. Alton Naiyep 3. Keisaia-iuomalo Su’a 4. LJ Nonu 5. Saifiti Junior Saifiti 6. Brandon Tikinau 7. Izaiah Mafi 8. Mafiou Cherif 9. Tyler Peckham-Harris 11. Orlando Levi 12. Cayleb Johnson 13. Jack Laing 14. Jack Chandler 15. Tarell Indich 16. Azariah Puleaga 17. Tayshon Foley 18. Christian Simpson 19. Neil Toleafoa 20. Zackariah Stephenson 21. Bill Fraser 23. Lleyton Dodd

Sunshine Coast Falcons

1. Finn Lawson 2. Cody Rowe 3. Joseph Meikle 4. Kallum Murphy 5. Ethan Yarrow 6. Tulloch McLellan 7. Koby Brown 9. Jai Bowden 10. Jackson Kite 11. Jett Elich 12. Jayden Smith 13. Chase Paterson 14. Jack Philp 15. Tyrell Hopkins 16. Mitchell Bebbington 17. Beau Lucien 18. Mason Kira 19. Bayden Hales 20. James Marriott 21. Liam Smith 22. Oskar Byrne 23. Riley Jervis

Referee : Tori Wilkie
Sideline Ref’s : Ryan Littleford, Bayden Sawyers

Norths Devils v Redcliffe Dolphins
Sun March 19 2023, 11:10am at Bishop Park, Nundah

Norths Devils

1. Caleb Brown 2. Brandon Norris 3. Tariq Tanner 4. Robertson Tusi Tofu 5. Tyreece Tait 6. George Taualai 7. Zac Herdegen 8. Samuel Hyne 9. Harrison Hill 10. Nazareth Taua 11. Thomas Hansson 12. Maddox Goodwin 13. Lauloto Salei 14. Solomon Platt 15. Laurie Lupematasila 16. Walter Joseph 17. Jordan Kake 18. Jack Murray 19. Siosifa Filipe

Redcliffe Dolphins

1. John-Paul Donevski 2. Siosifa Kava 3. Prestyn Laine-Sietu 4. William Quinn 5. Jayden Alefaio 6. Tauave Leofa 7. Arthur Fitness 8. Aholoka Toia 9. Mitchell Rogers 10. Michael Waqa 11. Patrick Kailahi 12. Zac Garton 13. Jayden Butt 15. Bernard Smith 16. Amos Tuialii 17. Larry Siala 19. John Fineanganofo

Referee : Adam Rossiter
Sideline Ref’s : Fletcher Shearman, Ethan Brown

Brisbane Tigers v Wynnum Manly Seagulls
Sun March 19 2023, 11:20am at Totally Workwear Stadium, Coorparoo

Brisbane Tigers

1. Maika Poese 2. Tyrese Tovao 3. Dean Jones 4. Kevin Blessington 5. Joshua Tokam 6. Bailey Neave 7. Markatato Nosa 8. Macarius Pereira 9. Kobey Timms 10. Peter-James Su’a 11. Lyncoln Cliffe 12. Jacob Sa 13. Mikael Ibrahim 14. Maximus Spragg 15. Michael Hunnisett 16. Riki Turner 17. Jack Gordon 18. Joseph Pona

Wynnum Manly Seagulls

1. Saxon Innes 2. Jeremiah Havea 3. Kylem Vunipola 4. Jaycob Kingston-Francis 5. Elijah Tagiilima 6. Jeremy Trappett 7. Coby Black 8. Beni Allen 9. Cameron Bukowski 10. Zane Ford 11. Jett Bryce 12. Harry Armstrong 13. William Lane 14. Cooper Hersom 15. Dempsey Taylor 16. Isopo Taunuu 17. William Allen 18. Dominic Punivalu 19. Ryan Hutchinson 20. Lachlan Mastrone

Referee : Jacob Funk
Sideline Ref’s : Henry Goddard, Sam Kalpakidis

Townsville Blackhawks v CQ Capras
Sun March 19 2023, 12:00pm at Jack Manski Oval, Kirwan

Townsville Blackhawks

1. Benjamin Roebuck 2. Tekelu Mene 3. Harley Walker 4. Ratu Kikau 6. Xavier Hellyer 7. Preston Cassidy 8. Jamal Shibasaki 9. Hoani Harris 10. Kaiden Lahrs 11. Nelson Kennedy 12. Jonah Raidaveta 13. Tavita Penaia Te’o 14. Colby Thomson 15. Wyatt Lourigan 16. Elijah-Shane Tapau 17. Marley Helion 18. Jack Prior

Central Queensland Capras

1. Mutua Brown 2. Iziah Broome 3. Ryder Huth 4. Toby Bateman 5. Banjo Walker 6. Clancy Hohn 7. Simon Green 8. Baylee Meilland 9. Braelan Marsh 10. Travis Larner 11. Jack Biles 12. Ryan Martin 13. Mathew Groves 14. Zack Bryce 15. Carter Ford 16. Jordan Wyvill 17. Braith Smith 18. Harrison Kentwell

Referee : Conor Wilson
Sideline Ref’s : Rohan Lardelli, Nic Jones 

Related Links

QRL

(QRL) Mal Meninga Cup Draw / Results

(QRL) Cyril Connell Challenge Draw / Results

NSWRL Junior Reps Teams of the week Rnd 6

Action Photo Galleries

More NSWRL Junior Rep’s news 

More Women’s Rugby League news 

Harold Matthews Cup Draw / Results

SG Ball Cup Draw / Results

Tarsha Gale Cup Draw / Results

HNWP Draw / Results

Andrew Johns Cup Draw / Results

Laurie Daley Cup Draw / Results

More posts from this section

Recent Posts

More in Mal Meninga Cup