Connect with us

Mal Meninga Cup

Mal Meninga Cup Round 3 team lists

Mal Meninga Cup Round 3 team lists

Mal Meninga Cup Round 3 team lists

Author : OurFootyTeam

Mal Meninga Cup Round 3 team lists

All times are listed in QUEENSLAND times unless otherwise noted.

Social Media

Twitter : Follow @Our_Footy_team – OurFootyTeam The Home of Junior Rugby League

Facebook : Like SteveMonty90 – OurFootyTeam The Home of Junior Rugby League 

Instagram : OurFootyteam

CrashClaim, making new friends by accident

Mal Meninga Cup Round 3 team lists

Tweed Seagulls v BYE 

Sunshine Coast Falcons v Ipswich Jets
Sat March 12 2022, 11:30am @ Kawana Sports Precinct, Sunshine Coast

Sunshine Coast Falcons

1. Ethan Bainbridge 2. Siosifa Kava 3. Ethan Pohlner 4. Mitchell Jennings 5. Brooklenn Mundraby-Grogan 6. Jett Elich 7. Tulloch McLellan 8. Saxon Day 9. Dyllan Cousens 10. Jack Underhill 11. Mason Kira 12. Jayden Smith 13. Chase Paterson 14. Finn Lawson 16. Ruben Broome 18. Harry Dwyer 19. Kahn Sutherland-Chan 20. Kaedyn Philemon 21. Brock Thomas

Ipswich Jets

1. Tyler Peckham-Harris 2. Alton Naiyep 3. Hayden Molkentien 4. Caleb Jackson 5. Elijah Masame 6. Brandon Tikinau 7. Jake Self 8. Jack Laing 9. Gabriel Satrick 10. David Su’a 11. Larry Siala 12. Lj Nonu 13. Peniata Poutasi 14. James Frazer 15. Regan Payne 17. Zane Kaatz 19. Tyler Cuthbert 20. Lachlan Togia 21. Thomas Yarrow 22. Jakob Srpak 23. Nicholas Torrens

Referee : Dylan Lawrence
Sideline Ref’s : Aidan Maxwell & Joshua Boddington

Townsville Blackhawks v Mackay Cutters
Sat March 12 2022, 2:30pm @ Denison Park, Bowen

Townsville Blackhawks

1. Elijah Joe 2. Tekelu Mene 3. Elekana Suavai 4. Max Hayley 5. Tremaine Body 6. Sean Bourke 7. Zack Lamont 8. Jeremiah Matautia 9. Tajshon Santo-messa 10. Henry Teutau 11. Terell Anderson 12. Wade Jonsson 13. Damon Marshall 14. Lachlan Lerch 15. Wil Sullivan 16. Sione Afu 17. Jamal Shibasaki 18. Joseph Currie

Mackay Cutters

1. Will Shears 2. Joshua Wyatte 3. Kai Simon 4. Bray Tait 5. Balin Burnett 6. Jaxon Purdue 7. Harry Thorpe 8. Bailey Jeffs 9. Xavier Kerrisk 10. Elliott McLeod 11. Baden Robinson 12. Mason Simpson 13. Jacob Cruckshank 14. Matthew Watts 15. Decy Jones 16. Brady Hazledine 17. William Gething 18. Tenzin Contor 19. Bailey Venz 20. Oscar Warden 21. Caleb Bradford

Referee : Conor Wilson
Sideline Ref’s : Kobey Owens & Kaden Tindal

Wide Bay Bulls v Western Clydesdales
Sat March 12 2022, 3:30pm @ Eskdale Park, Maryborough

Wide Bay Bulls

1. Connor Yeats 2. Ryan Bugeja 3. Lucas Kemble 4. Liam Doolan 5. Zander Evans 6. Bryden Blair 7. Ezekiel Monckton 8. Kyle Macdonald 9. Lachlan Zelinski 10. Coen Searl 11. Tyrell Hopkins 12. Junior Tuitoma 13. Kyle Knight 14. Harrison Brough 15. Zander Kerr 16. Ilamia Cattell 17. Eden Hess 18. Fletch Prendergast 19. Mitchell Sly 20. Brayden Sander 21. Robert Borsboom 22. Ryan Smith

Western Clydesdales

1. Riley Wockner 2. Mason Bloom 3. Bailey Nash 4. Harry Eyers 5. Brayden Falvey 6. Lythanial King-togia 7. Wil Brady 8. Tobby Evans 9. Mason Potter 10. Darcy Carswell 11. Domenic Whittingham 12. Bud Smith 13. Declan Ryan 14. Kaden Buhse 15. Kobey Timms 16. Bailey Rathmell 17. Jacob Robinson 18. Kooper Diment 19. Joshua Truscott 20. Clayton Andrew 21. Harrison Schwenke 22. Mitchel Clem

Referee : Trey Hubert
Sideline Ref’s : Ryan Littleford & Jacob Funk

Burleigh Bears v Norths Devils
Sat March 12 2022, 4:30pm @ Pizzey Park

Burleigh Bears

1. Karauria Stokes-Mahara 2. Taniela Mapusua Lotaki 3. Xavier Asi 4. Kci Whare 5. Jeremaiah Tamepo 6. Keahn Skipps 7. Bailey McConnell 8. Vaa Semu 9. Taj Harris 10. Joseph Shannon 11. Seth Nikotemo 12. Edward Finau 13. Arama Hau 14. Philip Hakaraia-Ngamotu 15. Immanuel Kalekale 16. Josiah Pahulu 17. Dorian Lotaki 18. Jack Kelly 19. Isaiah Fagalilo

Norths Devils

1. Tory Bath 2. Kallum Weatherall-stacey 3. Shannon Subritzky Stewart 4. Poutoa Hotere-Papalii 5. Tyreece Tait 6. Karl Oloapu 7. Jalen Afamasaga 8. Tahrell Feaveai 9. Bristowe Murray 10. Lebron Tuala 11. Benjamin Te Kura 12. Angus Hinchey 13. Liam Le Blanc 14. Lauloto Salei 15. Damascus Neemia 16. Darcy Turner 17. Ethan Jones

Referee : Nick McEwan
Sideline Ref’s : Ben Holt & Taylor Ball

Central Qld Capras v Northern Pride
Sat March 12 2022, 5:00pm @ Browne Park

Central Qld Capras

1. Matthew Hill 2. Iziah Broome 3. Mutua Brown 4. Liam Nebauer 5. Mack Nixon 6. Callan Campbell 7. Jackson Miller 8. Jaiden Green 9. Carter Wight 10. Tomas Powell 11. William Lewis 12. Kurt Fisher 13. Bailey Cavanough 15. Mitchell Baker 16. Selemaia Taungahihifo 17. Jesuah Wini 20. Luke Callanan

Northern Pride

1. Kyan Sheppard 2. James Minniecon 3. Makgiil Deemal-Neal 4. Braithan Ketchell 5. Joseph Pearson 6. Kaleb Eaton 7. Jhidan Dikes 9. Tait Coghlan 10. Jason Hallie 11. Michael Lallemand 12. Cain Hastie 13. Cameron Nelson 14. Billy Vincent 15. Brock Salecich 16. Marcellus Luki 17. Tyrone Williams 18. Liam O’brien 19. Keron Thompson 20. Zaimen Gilbert 22. Beau Stevens

Referee : Luke Quinn
Sideline Ref’s : Chris Henderson & Mitchell Howard

Redcliffe Dolphins v Brisbane Tigers
Sat March 12 2022, 6:00pm @ Jim Lawrie Oval, Brighton

Redcliffe Dolphins

1. Will McCulloch 2. Guireh Brooks 3. Ulisese Nati 4. Jacob Taulani 5. Jayden Alefaio 6. Naytan Iselin-Jansen 7. Leroy Murray 8. Jak Goulding 9. Mitchell Rogers 10. Aholoka Toia 11. Tamakaimoana Whareaorere 12. Jacob Laban 13. Drew Timms 14. Michael Waqa 15. Amos Tuialii 16. Nazareth Taua 17. Jack Cameron 18. D’Metrius Iose

Brisbane Tigers

1. Zyroam Tarawa-Herlihy 2. Julian Drinnan 3. Teapo Stoltman 4. Rickson Aliva 5. Maika Poese 6. Hayden Miller 7. Maddox Maclean 8. Trent Veukiso 9. Thomas Luhrman 10. Te Anau Graham-Papali’i 11. Joe Nadenic 12. Jack Mccosker 13. Mikael Ibrahim 14. Gary Herlihy 15. Alecboe Mene Leota 16. Tyron Fanueli 20. Jack Condon 21. Kristian Tornatore

Referee : Cody Kwik
Sideline Ref’s : Byron Cook & Jack Morris

Souths Logan Magpies v Wynnum Manly Seagulls
Sun March 13 2022, 12:30pm @ Davies Park

Souths Logan Magpies

1. Timothy Sielaff-Burns 2. Israel Leota 3. Braden Teuila 4. Devonte Vaivela 5. Xavier Atoa 6. Jye Gray 7. Stanley Huen 8. Ahmani Leilua 9. Blake Mozer 10. Louruce Brown 11. Lokea Motufoua 12. Jieye Mauai 13. Christopher Faagutu 14. Mou Taumaletila-maulolo 15. Levi Kereopa 16. Brave Taualai 17. Harry Durbin 18. Jacob Tinsley

Wynnum Manly Seagulls

1. Jeremy Trappett 2. Sully Hoad 3. Tuvaka Palu 4. Ayden Hoad 5. Haizyn Mellars 6. William Herbert 7. Calum Pereira 8. Felix Faatili 9. Cameron Bukowski 10. Hamuera Kingi 11. Cayleb Johnson 12. Beni Allen 13. Brock Hinds 14. William Lane 15. Elijah Mikaio 16. Brendon Taylor 17. Ryan Jackson 18. Malakai Rhind 19. Cooper Hersom 20. Zane Ford 21. Karlin Henry

Referee : Adam Rossiter
Sideline Ref’s : Scott Whelan & Sam Kalpakidis

Related Links

qrl.com.au

Mal Meninga Cup Rnd 3 Team Lists

Mal Meninga Cup Rnd 3 Draw/ Results & Ladder

Cyril Connell Challenge Rnd 3 Team Lists

Cyril Connell Challenge Rnd 3 Draw/ Results & Ladder

More Queensland footy News

More posts from this section

Recent Posts

More in Mal Meninga Cup